Ayşegül Arsoy İlkokulu’nda yangın ve deprem tatbikatı

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve

AFYONKARAHİSAR 12.03.2020, 15:57
Ayşegül Arsoy İlkokulu’nda yangın ve deprem tatbikatı

Ayşegül Arsoy İlkokulu’nda yangın ve deprem tatbikatı

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle okullarda deprem, yangın ve tahliye tatbikatlarına devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitimcileri tarafından, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle Ayşegül Arsoy İlkokulunda sivil savunma, afet, yangın ve tahliye eğitim ve tatbikatı gerçekleştirildi. Bu kapsamda öğrencilerde afet bilincinin oluşturulması, afetler esnasında doğru davranış modelleri oluşturmak amacı ile Ayşegül Arsoy İlkokulunda eğitim ve tatbikatlar düzenlendi. Eğitim ve tatbikatlara öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile katılım sağlandı.

Bu kapsamda öğrencilerde afet bilincinin oluşturulması, afetler esnasında doğru davranış modelleri oluşturmak amacı ile Ayşegül Arsoy İlkokulunda yapılan deprem ve yangın tatbikatında öğrenciler, siren sesiyle birlikte sınıflarından çıkarak düzenli şekilde binayı tahliye etti. Öğrenciler, bahçede güvenli bölüme alındı. Okul bahçesinde temsili çıkarılan yangını ise, AFAD ekipleri kontrolünde öğretmenler tarafından söndürdü.

Yorumlar (0)
banner632
banner633
21
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:51
Güneş 07:14
Öğle 12:47
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:27