ATSO Meclis Toplantısı, Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Kasım ayı olağan toplantısı,

AFYONKARAHİSAR 27.11.2020, 15:40 27.11.2020, 15:41
ATSO Meclis Toplantısı, Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı

ATSO Meclis Toplantısı, Video Konferans Yöntemiyle Yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Kasım ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Malumunuz olduğu üzere Mart ayından bu yana Meclis toplantılarımızı video konferans yöntemiyle düzenliyoruz. Bunun sebebi de, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının aynı hızla devam ediyor olmasıdır. Dileğimiz ve umudumuz, koronavirüs salgınından bir an önce kurtulmaktır. Daha önce vurguladığımız bir konuyu tekrar hatırlatmak isterim: Koronavirüs salgını, artık Mart ayındaki gibi uzakta değil. Her ailede mutlaka bir vaka görüldü, görülüyor. Komşumuzda, çalışanımızda, mahallemizde mutlaka bir vaka ya da temaslı var. Bu nedenle hepimiz sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına en üst düzeyde uymalıyız” dedi.

Ekonomi hakkındaki görüşlerini dile getiren Merdivenci, “Kasım ayında Bakanlar Kurulu’nda ve Merkez Bankası yönetiminde değişiklik yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı olan Sayın Lütfi Elvan’a, Merkez Bankası Başkanı olan Sayın Naci Ağbal’a görevlerinde başarılar diliyorum. İş dünyası ve ekonomi uzmanları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı reformları bekliyor. Pandemi koşullarına rağmen üretimden vazgeçmeyen, bir dolar daha fazla ihracat yaparak ülkemize katkı sağlamak isteyen, istihdamı sürdüren ve hatta artıran iş insanları ve sanayicilerimizin taleplerinin dikkate alınacağını düşünüyorum. Bu bağlamda 18 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nın da son derece yararlı olduğunu söylemek istiyorum. Ülkemizi hep birlikte pandemi sonrasına hazırlıyoruz. Bu süreçte yaşadığımız sıkıntıların ortak akıl ile çözüleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen eğitimler hakkında da hatırlatmada bulunan Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilimiz iş dünyasının yaşadığı sıkıntıları, gündeme gelmesi gereken çözüm önerilerini ve taleplerimizi ilgili makam ve mercilere iletmeye devam edeceğiz. Siz değerli Meclis Üyelerimiz ile Meslek Komitelerimiz’in üyeleri, ayrıca Odamız’ın tüm üyeleri sorun ve sıkıntıların aşılmasında hem bana, hem Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız Hüsnü Serteser’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, pandemi sürecinin başlangıcından itibaren bizim taleplerimizi devletin en yüksek makamlarına ilettiği gibi üyelerimiz için yararlı birçok eğitim çalışmasına da imza atıyor. Bizim de sosyal medya mecralarımızdan duyurduğumuz gibi, neredeyse her gün, üyelerimizin karşılaştıkları sorunların çözülmesinde katkı sağlayacak bir bilgilendirme toplantısı düzenleniyor. Bu toplantılara katılmanız hâlinde, işin uzmanına, sorunu çözme kabiliyeti olan yetkililere doğrudan ulaşma imkânınız oluyor. Video konferans yöntemiyle düzenlenen bu bilgilendirme toplantılarını takip etmenizde yarar vardır.”

Konuşmasında taziye ve tebrik mesajlarını da ileten Merdivenci, “Kasım ayında şehrimizin önemli değerlerini yitirdik. Afyonkarahisar Eski Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’ın kıymetli babası Halil Çoban vefat etti. Merhuma Allah’tan rahmet, Sayın Çoban ve ailesine başsağlığı dilerim. Yine Afyonkarahisar iş dünyasının yakından tanıdığı iş insanı Sayın İbrahim Alimoğlu’nun değerli babası Sayın Mehmet Alimoğlu’nun da vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, Alimoğlu ailesine başsağlığı dilerim.

Ayrıca Salı günü 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladık.

Ülkemiz için yararlı nesiller yetiştiren, çocuklara ve gençlere hem bilgi veren, hem de sevgiyi öğreten öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyor; Cumhuriyetimiz’in kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2020’nin Ekim ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2020’nin Ekim ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu’nun Ekim-Kasım 2020 faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Köse’nin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler”de, Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Mustafa Özer ve İbrahim Sömer söz alarak görüşlerini dile getirdi.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dilek ve Temenniler” kısmının ardından Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:45
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 21:58