ATSO Ailesi, İftar Yemeğinde Buluştu

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın karar organları, Akrones Otel’de

AFYONKARAHİSAR 29.04.2022, 15:00
ATSO Ailesi, İftar Yemeğinde Buluştu

ATSO Ailesi, İftar Yemeğinde Buluştu

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın karar organları, Akrones Otel’de düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri’nin Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ile ATSO personeli katıldı.

İftar yemeğinin ardından selâmlama konuşması yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bu akşam burada böylesine büyük bir katılımla karşılaşmak, beni ziyadesiyle mutlu etti. Her zaman belirttiğimiz gibi ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. Biz bu akşam birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini veriyoruz. Şunu samimiyetle söylemek isterim: Biz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’da Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımız, Disiplin Kurulumuz, Meslek Komitelerimiz ve tüm üyelerimiz ile büyük bir aileyiz. Tıpkı bir aile gibi tasada ve neşede aynı hisleri paylaşıyoruz. Bir üyemizin bile yaşadığı sorunu, hepimizin sorunu olarak görüyoruz. Üyelerimizin karşılaştığı sıkıntıları, kendi sıkıntımız olarak kabul edip ilgili makam ve mercilere başvurarak sıkıntıların aşılmasına gayret gösteriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklere üyelerimiz tarafından ilgi gösterilmesi ile mutlu oluyor; istihdam ve üretime katkı sağlayan bir yeni işletme dahi kurulduğunda seviniyoruz. Üyelerimizin yararlanacağı, Odamız’ın ve ilimizin tanıtımına katkı sağlayacak projelere imza atarken, Büyük ATSO Ailesi’nin gücünü yanımızda hissediyoruz. Sözümüzü, Büyük ATSO Ailesi adına söylüyor; kurumun haklarını sonuna kadar savunuyoruz” dedi.

Serteser, ATSO’nun sosyal sorumluluk konusunda da üzerine düşen görevi yerine getirdiğini vurgulayarak “Ramazan ayı birlik ve beraberliğin en çok hissedildiği, dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı önemli bir zaman dilimidir. Komşusu açken tok yatanının imanının kâmil olmayacağı anlayışının hüküm sürdüğü kültürümüz bizleri ayakta tutuyor; yardımlaşmayı sürekli hâle getiriyor. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak imkânlarımız ölçüsünde toplumsal kampanyalara destek oluyor; zaman zaman sizlerden de katkı talebinde bulunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki Ramazan ruhunu tüm bir yıla yayarsak toplumsal huzuru yakalayabiliriz. Bu bağlamda hatırlarsınız, iftar çadırı geleneği oluşturmuştuk. Afyonkarahisar Belediyemiz’in tahsis ettiği iftar çadırının tüm sorumluluğunu Ramazan ayı boyunca Odamız üstlenmekteydi. Bu geleneğimize ne yazık ki küresel koronavirüs salgını dolayısıyla ara vermek zorunda kaldık. Ancak gıda yardımlarımız devam etti. Bu yıl ise hem gıda yardımlarımızı, değerli Meclis Üyelerimiz ve Odamız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık; hem de 11 Nisan 2022 tarihinde Afyonkarahisar Belediyesi’nin il genelindeki iftar dağıtımının mali yükümlülüğünü üstlendik” ifadelerini kullandı.

Serteser, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Davetimizi kabul edip büyük bir katılımla iftar yemeğimize teşrif etmeniz dolayısıyla sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah dünyada barışın egemen olduğu, ülkemizde refah seviyesinin yükseldiği, ilimizin ihracat ve üretimde en üst sıradaki iller arasına girdiği günleri birlikte görürüz. Bunu gönülden diliyor, arzu ediyor ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.

Konuşmamın sonunda sizleri yeniden sevgi ve saygı ile selâmlıyorum.”

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de “Bu akşam sizlerle böyle güzel bir iftar yemeğinde bir araya gelmekten dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Son zamanlarda nasıl Afyonkarahisar bir ‘uyum şehri’ olarak öne çıkıyor ve çevre illerden gıpta ile takip ediliyorsa, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız da aynı şekilde uyum ile anılan bir Oda oldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’in başkanlığında Yönetim Kurulumuz ile Meclisimiz, tam bir uyum içinde çalışıyor. Meclisimiz’de, kararların neredeyse tamamını oybirliğiyle alıyoruz. Bu nedenle hem Yönetim Kurulumuz’a hem de Meclisimiz’e çok teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğe TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımız ile Meslek Komitelerimiz de katılıyor. Böylece gerçekten başarılı çalışmalar ortaya koyabiliyoruz. Disiplin Kurulu üyelerimiz de üyelerimize doğruyu ve güzeli gösteriyor.”

Merdivenci, konuşmasını “Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da sizlerden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Karşılaştığınız sorunları birlikte çözmeye gayret edeceğiz; bizlerin müdahale edemeyeceği durumlar olursa da ilgili makam ve mercilere çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Ramazan Bayramınız’ı şimdiden kutluyor; sizlere esenlikler diliyorum” sözleri ile noktaladı.

İftar programı, konuşmalarının ardından aile fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55