Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Afyonlu Öğretmen ve İdarecilerle Buluştu

Anadolu Vakfı,COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma

Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Afyonlu Öğretmen ve İdarecilerle Buluştu

Anadolu Vakfı,COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma

20 Mayıs 2020 Çarşamba 14:30
Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Afyonlu Öğretmen ve İdarecilerle Buluştu

Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Afyonlu Öğretmen ve İdarecilerle Buluştu

Anadolu Vakfı,COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma taşıdığı Değerli Öğretmenim projesi ileAfyon’da öğretmen ve idarecilere buluştu. 20 Mayıs’ta gerçekleştirilen programda Dijital Okuryazarlık eğitimi verildi.

Anadolu Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmen, öğrenci ve idarecilerle buluşan Değerli Öğretmenim Projesi eğitimlerine COVID-19 pandemisinedeniyle online olarak devam ediyor. İçeriği gündem doğrultusunda yeni konularla zenginleştirilen Değerli Öğretmenim projesi kapsamında20 Mayıs’ta Afyon’daki öğretmen ve idarecilere,onlineDijital Okuryazarlık eğitimi verildi.Dijital Okuryazarlık eğitiminde; her gün biraz daha dijitalleşen dünyada eğitim, birey, toplum ve ülke olarak nasıl ve hangi temel beceriler ile konum almamız gerektiğine yönelik bilgiler aktarıldı. 6 Mayıs’ta Öğrenci Koçluğu-Yetenek Yönetimi eğitimleri verilen Afyon’da 27 Mayıs’ta Yönetişim Yetkinlikleri Gelişimi başlığı altında idarecilerle buluşulacak.

Eğitimler uzaktan erişim araçları ile devam ediyor

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimlerİlMilli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile uzaktan erişim araçları; Zoom, Adobe Connect ve Teamlinkuygulamaları üzerindendevam ediyor. İçeriğine“Öğrencilerin Karar Süreçlerine Katılımı, Çevre Bilinci/Ekolojik Farkındalık, Yeni Dünyada Yeni Eğitim Yaklaşımları, Dijital Vatandaşlık, Nerede Kalmıştık?,Yaratıcı Düşünme, Dijital Okuryazarlık, Ya CoronaBirÖğretmense, Fırsat Eşitliği”isimli yeni eğitimlerineklendiği proje; eğitim sistemine araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı; özgüven sahibi, mesleki yeterliliğe sahip,kişisel gelişimin sürekliliğiniönemseyen, evrensel değerleri dikkate alan bir bakış açısı kazandırmayıhedefliyor.Proje kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasına, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.

Öğretmenveyöneticileraracılığıylafarkındalıkartırılıyor

‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olanDeğerliÖğretmenimprojesiile “ÇözümOdaklıveProjeTabanlıDüşünebilenYeniKuşaklar” yetişmesinidesteklemekhedefiyletamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsalsorunlarınçözülebilmesiiçintoplumunönemlideğişimöğelerindenbiriolanöğretmenlerveyöneticileraracılığıylafarkındalığınartırılması, yaratıcıveyenilikçiprojelerinortayaçıkmasınınsağlanması, sosyalgirişimcilikveprojeleralanındaöğretmenlerinvedolaylıyoldangençlerinkapasitelerininartırılmasıamaçlanıyor.Değerli Öğretmenim projesi ile 6 yılı aşkın sürede 50 ilde 80.000’in üzerinde öğretmene ulaşıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yöneticilere, okul idare ekiplerine ve lise öğrencilerine yönelik eğitim programları düzenlendi. Proje ileayrıca bugüne kadar 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal GirişimcilikProje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 240’tan fazla ödül verildi.

ANADOLU VAKFI HAKKINDA

1979 yılında, eğitim ve sağlık alanları başta olmak üzere, Anadolu insanının yanında olmak amacıyla Anadolu Grubu’nun da kurucuları olan, Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından kurulan Anadolu Vakfı bugün eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda toplumsal gelişimi tetikleyerek, yaşam kalitesini yükseltecek farklılıklar yaratmak için çalışmaktadır. Global düzeyde yenilikçi ve öncü uygulamalar ile bölgesinde sosyal etkisi yüksek, sosyal yatırımda kurumsallaşmış bir “Mükemmeliyet Merkezi” olmak vizyonunu benimsemiştir.

Kurulduğu günden bu yana 29.000’den fazla burs sağlayan Vakıf, her yıl, devlet üniversitelerinde lisans eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi ve akademik açıdan başarılı 800’den fazla öğrenciye burs vermektedir. Ayrıca, eğitim alanında ülke genelinde pek çok önemli sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

Sağlık alanında da çalışmalar yürüten Anadolu Vakfı, 2005 yılından bu yana Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Projesi ile karşılıksız olarak 50 binden fazla ihtiyaç sahibi hastaya toplamda 600 binden fazla bedelsiz sağlık hizmeti sağlamıştır.

Bugüne kadar 50’nin üzerinde eğitim kurumu, yurt, spor salonu, hastane ve sağlık ocağı yaptırarak ilgili bakanlıklara teslim eden Anadolu Vakfı eserlerine sahip çıkmaya devam etmektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.