Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Hane Eğitimlerine Başlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Çevre Hizmetleri Birliği,

AFYONKARAHİSAR 07.12.2021, 17:18
Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Hane Eğitimlerine Başlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Hane Eğitimlerine Başlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında Çevre Hizmetleri Birliği, ambalaj atıklarının ayrı şekilde toplanması ve geri dönüşümü ile ilgili hane eğitimlerine başladı.

Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Hizmetleri Birliği ekipleri çevre bilinci oluşturmak, atıkların hem geri dönüşümünün sağlanması hem de doğanın zarar görmemesi adına, çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Çevre Hizmetleri Birlik personelleri tarafından Selçuklu Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Kanlıca Mahallesi, Ali İhsan Paşa ve Erenler mahallelerinde hane ve işletmelerde ambalaj atıklarının ayrı toplanması ve geri dönüşümü ile ilgili bilgilendirme yapılıyor. Ambalaj atıklarının, Kâğıt-Karton, Cam, Plastik-Metal Kompozit atıkların mahallelerde bulunan geri dönüşüm konteynerlerine atılması ve ambalaj olmayan atıkların konteynere atılmaması gibi başlıklarda vatandaşlara bilgi verildi. Hane eğitimleri kapsamında, hammadde kaynaklarımızın korunması, küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine dur demek için geri dönüşümün önemi hatırlatılmakta ve çevreye duyarlı olunması hususunda halkımızdan destek de isteniyor.

HEDEF ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK

Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrıştırılması ve Toplanması İşi İhalesini alan Lisanslı Firma ( Afyon Çağdaş Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi, Palta Metal ve Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti, Gültekin Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi) ile sorumluluk bölgelerinde çalışmalar yapılıyor. Çevre bilincini oluşturmak ve ambalaj atıklarının çöpe atılmasını önlemek amacıyla başlayan çalışma süresince kapıda bilgilendirmenin yanı sıra hanelere bilgilendirme broşürleri de dağıtılıyor. Eğitimlerin iki hafta boyunca mahallelerde sürdürüleceği bildirildi.

Yorumlar (0)
banner659
-2
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:13
İkindi 15:47
Akşam 18:10
Yatsı 19:31