AK Parti Heyeti Hatim Duası İçin Sabah Namazında Mısri Camiinde Buluştu

AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatı, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

AFYONKARAHİSAR 09.02.2022, 15:42
AK Parti Heyeti Hatim Duası İçin Sabah Namazında Mısri Camiinde Buluştu

AK Parti Heyeti Hatim Duası İçin Sabah Namazında Mısri Camiinde Buluştu

AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatı, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, devlet büyükleri ve ümmeti Muhammed’in bu hastalıktan bir an önce kurtulması için yapılan hatimlerin duası dolayısıyla sabah namazında Mısri Camiinde buluştu.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, diğer devlet büyükleri ve Ümmeti Muhammed için Afrika ülkeleri ile farklı ülkelerdeki okullarda, yetimhanelerde, stadyumlarda ve birçok yerde dualar edildi. Afyonkarahisar İl Teşkilatı da İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay başkanlığında yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı, İGM üyeleri ve belediye meclis üyelerinin de katılımı ile sabah namazında Mısri Camiinde bir araya geldi.

Eller semaya açıldı

Cami imamı eşliğinde dua eden cemaat bu hastalıktan bir an önce kurtulmak için ellerini semaya açtı. Cami cemaati başta Erdoğan çiftinin, devlet büyüklerinin ve Ümmeti Muhammed’in bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

“Allah’ın izni ile birçok virüsü alt etti”

Namaz çıkışı bir açıklama yapan Başkan Uluçay, “Yaklaşık bir haftadır dağıtılan cüzlerin tamamlanması, bununla birlikte yurt dışında edilen hatimlerin duası için Mısri Camiinde bir araya geldik. Bunun sebebi de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşinin, devlet büyüklerimizin ve tüm Müslüman aleminin koronavirüs illetinden bir an önce kurtulması, sağlığına kavuşmasıdır. İnşallah bütün dünya mazlumlarının dualarında olan Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan hanımefendinin bir an önce sağlığına kavuşmasını arzuluyoruz. Keza devlet büyüklerimizin ve Müslümanların da bu hastalığı bir an önce atmasını diliyoruz. Rabbim tez zamanda şifa versin, Sayın Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin.

Allah’ın izniyle birçok virüsü alt ettiği gibi bu virüsü de tez vakitte alt edecektir. Çünkü sadece bu milletin değil bu ümmetin de duaları Sayın Cumhurbaşkanımız ile…” dedi.

“İnsan sağlığı üzerinden siyaset yapılmaz”

Uluçay, “Ancak bugün gördüğümüz tabloda maalesef Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine hanımın virüs testlerinin pozitif çıkması dolayısıyla sevinerek, garip mesajlar paylaşanlar var. Bu yaklaşım çok yanlış ve vahimdir! İnsanların sağlığı ve hayatını kaybedebileceği beklentisi üzerinden siyaset üretilmez, yapılmaz. Siyaset, saha da mücadele ile olur. Bu beklentiler; Ucu okyanus ötesinde olan FETÖ terör örgününün beklentileri ile paralel seyretmesi de manidardır. Dualarımız Cumhurbaşkanımız ve değeri hanımefendi ile... Bunca dua varken Allah'ın izni ile hangi virüs size zarar verebilir? Rabbim, bu hastalığa yakalanmış tüm kardeşlerimize geçmiş olsun diyor, Rabbim’den şifa diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Namaz çıkışı AK Parti il başkan yardımcıları cemaate simit ikram etti.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:01
Akşam 20:34
Yatsı 22:16