“Ahilik Medeniyetimizin En Büyük Değerlerindendir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven,

AFYONKARAHİSAR 13.09.2021, 13:48
“Ahilik Medeniyetimizin En Büyük Değerlerindendir”

“Ahilik Medeniyetimizin En Büyük Değerlerindendir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Ahilik Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında; "Dünyanın en köklü tarihine ve kültürüne sahip yüce milletimizin değerlerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması bizlerin en önemli görevlerinden birisidir” dedi.

"Binlerce yıllık köklü tarihimiz boyunca medeniyetimiz sayısız eser üretmiş, tarihe damga vuran sayısız insan yetiştirmiştir. Bu köklü tarihin içerisinde Ahilik kavramının çok başka bir anlam ve önemi vardır. Ahilik, sanatkârın yetiştirilme, çalışma biçimine yönelik ilkelerin yüzyıllar öncesinden gelen anlayışı içinde yer alan ‘Gözü, Gönlü ve Kalbi Tok Olmak’ düşüncesiyle kurumsallaşmış bir meslek teşkilatıdır. Geleneklerimizi, ahlak ilkelerimizi ve toplumsal normlarımızı esnaf ve sanatkarlık içerisinde yaşatan ve her daim diri tutan kadim kültürümüzün mirasıdır. Kardeşlik ve doğruluk demektir Ahilik. Bu yüce milletin mensubu olarak bizlerde kadim kültürümüzün bize kattığı değerlere ve geleneklere sahip çıkıp korumayı ve yaşatmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle "Esnaf ve sanatkarları piri olarak kabul edilen Ahi Evran-ı Veli Hazretleri'nin gelecek kuşaklara miras bıraktığı Ahilik Haftası'nın esnaf, sanatkarlarımız ve yüce milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Yorumlar (2)
sandıklılı 2 hafta önce
sayın vekilimiz sandıklı belediyesi meclis kararı bulunmadığı halde imar uygulaması yaptı kamu düzenini bozuyor bu konuyla ilgilenin kulak ardı yapmayın tarafsız davranın
sandıklı 2 hafta önce
kamu düzenini saglamak göreviniz değilimi neden sandıklı belediyesinin imar mevzuatına aykırı uygulama yapıyor sandıklı belediye başkanı kendi partinizden olduğunda taraflı mı davranıyorsunuz.
banner659
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:15