Afyonkarahisar’ın Tanıtım ve Pazarlamasında Yeni Adımlar

Afyonkarahisar Valiliği koordinasyonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz

AFYONKARAHİSAR 20.01.2022, 16:44
Afyonkarahisar’ın Tanıtım ve Pazarlamasında Yeni Adımlar

Afyonkarahisar’ın Tanıtım ve Pazarlamasında Yeni Adımlar

Afyonkarahisar Valiliği koordinasyonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz organizasyonunda “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu” ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Kurul toplantısı İl Müdürü Mehmet Tanır'ın açılış konuşmasıyla başladı.

İl Müdürü Tanır: “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun kurulması kanuna yönetmeliğe dayalı çalışma yönergesi olan tanıtıma yönelik bir yapının olması son derece önemli. İlimizde artık her kurum kendi tanıtımı yapması ve kaynak israfı yerine daha çok paydaşların kollektif aklını harekete geçirerek ortak tanıtım stratejileri hayata geçecek. "dedi.

Vali Yardımcısı Mehmet KEKLİK: “İlkini gerçekleştirdiğimiz İl Tanıtım ve Geliştirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Afyonkarahisar kadim tarihi açısından çok zengin bir tarihi mirasa sahip doğusundan batısına kuzeyinden güneyine tüm yolların kesiştiği yer altı ve yerüstü zenginliklere sahip bir şehrimizdir. Afyonkarahisar ciddi bir turizm potansiyeline sahip bir şehir olmasının yanında tarım ve hayvancılığa kadar bir çok sektörde önemli bir merkezdir. Ulaşımı çok kolay olan ülkemizin merkezi şehirlerindendir. Valimiz başta olmak üzere; Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Rektörlerimiz, Ticaret Odalarımız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Turizmcilerimiz ile çok uyumlu çalışıyoruz ve diğer illere örnek teşkil ediyoruz. Özellikle birkaç yılda inanılmaz yatırımsal ve tanıtımsal bir uyum sağlanmaktadır. İlimizin termal potansiyeli, Frigya bölgesi ve diğer alanlar ulusal kanallarda (NTV, HABERTÜRK, A Haber ve TV100) sürekli tanıtımı yapılmaktadır. Bu süreç sayın Valimizin liderliğinde oluşturulan diyalog içerisinde uyumlu bir şekilde devam etmektedir. Ben şahsım adına bu toplantıda farklı bir vizyon edindim. Sayın Valimize hususları ileteceğim.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ilgili kuruluşu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, ulusal ve uluslararası alanda il ve alt destinasyonlarımızın daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla hayata geçirilen “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı” kapsamında Afyonkarahisar turizm potansiyelini artırmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere; Afyonkarahisar Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, oluşturulmuştur. Ayrıca, Bakanlığımızca hazırlanan yönerge kapsamında, Afyonkarahisar Tanıtım ve Geliştirme Kurul üyeleri ve Bakanlığımız ve bünyesinde oluşturulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile protokol imzalanmıştır.

Afyonkarahisar'ın tüm destinasyonlarının tanıtımı için bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturulması, tüm paydaşların katılımıyla sürdürülebilir işbirliği geliştirilmesi, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması için, belirlenen hedeflerin paydaşlarla hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.”

Vali yardımcısı Mehmet Keklik'in başkanlığında yapılan toplantıya; Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Yurtiçi Tanıtma ve Yayınlar Daire Başkanı Eras Eraslan, TGA Ürün Geliştirme Direktörü Ceylan Şensoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Uzmanı Gülnar Mirgedirova Yılmaz, TGA Destinasyon Grup Müdürü Aydın Demir, TGA Destinasyon Uzmanı Elif Köseoğlu, Etkinlik ve Ağırlama Uzmanı Haluk Sarıgül ile birlikte Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı, TÜRSAB Dumlupınar Temsil Kurulu Başkanlığı, Sandıklı Hüdai Termal Sağlık Turizm Geliştirme Tanıtım Derneği, Zafer Turistik Otel ve İşletmeler Derneği ve Gazlıgöl Havzası Termal Yatırım İşletmeleri Dayanışma Derneği’nin katılımıyla Oruçoğlu Termal Oteli’nde 19 Ocak 2022 Çarşamba günü, Saat 14:00’te gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak 03:41
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:33
Yatsı 22:15