Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nde Muharrem Ayı Kutlaması

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği genel merkezinde 21.09.2019 Cumartesi günü

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nde Muharrem Ayı Kutlaması

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği genel merkezinde 21.09.2019 Cumartesi günü

23 Eylül 2019 Pazartesi 19:01
Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nde Muharrem Ayı Kutlaması

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nde Muharrem Ayı Kutlaması

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği genel merkezinde 21.09.2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinlikte muharrem ayı etkinlikleri kapsamında aşure günü düzenlendi. Çok sayıda Afyonkarahisarlı'nın katıldığı program, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak'in yanı sıra 21. dönem milletvekili Müjdat Kayayerli ile 22. dönem milletvekili Kemalettin Yılmaz'la birlikte dernek kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu, emekli albay Ahmet Bilginsoy, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinetlik Fakültesi kurucu dekanı Burhanettin Olcay ve şiirleriyle gönüllerimize taht kuran Mürşide Oklu Ayhan hanımefendiyle birlikte İstanbul'dan bir program için Ankara'da bulunan İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Saltık'la beraber, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Ankara'da ikamet eden birçok Afyonkarahisarlı katıldı.

Dernek genel merkezinin yoğun katılım sonucu dolmasının ardından, aşure duası yapılarak misafirlere aşureler ikram edilerek konuşmalara geçildi.

Tüm Afyonkarahisar milletvekillerinin de davetli olduğu, ancak Mehmet Taytak dışındaki milletvekillerinin Afyonkarahisar'da olması sebebiyle katılamadığı ve katılımcılara selamlarını gönderdiği muharrem ayı organizasyonunda dernek genel başkanı Mehmet Ali Özerkan açılış konuşmasında tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyerek, "islam aleminin muharrem ayını kutluyor, bu mukaddes günlerin birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Daha sonra, Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak, dernek genel başkanına Afyonkarahisarın ünlü mermerinden yapılmış ay yıldızlı haşhaş plaketini takdim ettikten sonra katılımcılara hitaben "Bugün böylesi sıcak bir ortamda hemşehrilerimle bir araya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Ben de sizlerin bu mukaddes ayınızı tebrik ediyor, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vasile olmasını diliyorum." dedi. Dernek çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çok olumlu bulduğunu, dernek faaliyetleri vesilesiyle hemşehri dayanışmasının çok önemli olduğunu, bu bağlamda her türlü destek ve katkıyı vermeye hazır olduğunu ifade ederek, "bunu diğer milletvekili arkadaşlarımızla da masaya yatırarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden derneğimiz için çok daha geniş bir yer tahsisi konusunda her türlü desteği vermeye çalışacağım." dedi.

Dernek kurucu genel başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu da bunu müjdeli bir haber olarak algıladıklarını ve bu desteklerinden dolayı Sayın Taytak'a Ankara'daki Afyonkarahisarlılar adına çok teşekkür ettiğini ifade etti. Nasrattınoğlu, "Derneğin kendi imkanlarıyla elde ettiği ve mülkiyeti derneğe ait olan bu yer Ankara'daki Afyonkarahisarlılar için çok önemlidir. Ancak daha büyük bir yer olması durumunda daha çok hemşehrimizle bir araya gelebileceğimizi ve çok daha güzel etkinliklerle buluşma imkanı yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Bununla birlikte gerek Ankara'daki gerekse Afyonkarahisar'a taşıdığımız çok önemli etkinliklerimize yönetim kurulunun bundan sonra da devam edeceğini umuyorum. Dernek yönetiminin, bizler destek verdiğimiz sürece daha önemli çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum." dedi.

21. dönem Afyonkarahisar milletvekili Müjdat Kayayerli de yaptığı konuşmada, bu etkinlik vesilesiyle hemşehrileriyle buluşmaktan çok memnun olduğunu, dernek çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Yine önceki dönem Afyonkarahisar milletvekillerinden Kemalettin Yılmaz da, hemşehriler arasında birlik beraberlik sağlanması adına böylesi etkinlikleri çok önemli bulduğunu, bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Mürşide Oklu Ayhan da tüm kadınlarımızın bu birliktelikte yer almaları gerektiğini ifade ederek, dernek çalışmalarında yönetim kuruluna başarı dileklerini iletti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinetlik Fakültesi kurucu dekanı Burhanettin Olcay da "Yıllardır dernek faaliyetlerini takip ettiğini ve hemşehriler arasındaki dayanışmanın sağlanabilmesi için kendi adına her türlü desteği vermeye hazır olduğunu" belirtti.

Emekli Albay Ahmet Bilginsoy da "İlimizi temsil eden bütün milletvekillerimizden derneklerimize sahip çıkmasını bir büyüğünüz olarak rica ediyorum. Buraların mutlaka yaşatılması gerektiğine inanıyorum. 48 yılı aşkın süredir Afyonluların birlik ve beraberliği adına bir ömür vakfettiğimi düşünüyorum. Emeklerime sahip çıkılmasını istiyorum" dedi.

İSTAFDER Başkanı Murat Saltık da "Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte aranızda bulunmaktan ve Ankara'daki hemşehrilerimizde bir araya gelmekten dolayı gurur duyuyorum. Bu tür çalışmaların gerek Afyonkarahisar gerekse illerimizde bulunan derneklerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu uğurda bugün bizi burada bir araya getiren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum." dedi.

Dernek genel saymanı İbrahim Aydoğdu da konuşmasında "Tüm katılımcılarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bu yıl ilk kez olmak üzere Ankara'da üniversite eğitimi için bulunan Afyonkarahisarlı öğrencilerimize burs vermeye başlıyoruz. Bununla ilgili duyurularımızı yaptık ve başvuruları da almaya başladık. Niyetimiz üniversite eğitimi için Ankara'da bulunan öncelikle muhtaç durumdaki öğrencilerimize elimizden geldiğince katkı sağlayabilmektir. Bu bağlamda destek vermek isteyen, "benim de bir bursiyerim olsun" diyen hemşehrilerimizin derneğimizle irtibat kurmalarını önemle rica ediyoruz." dedi.

Katılımcıların da sırasıyla söz aldığı selamlama konuşmalarının ardından çay ikramı eşliğinde yapılan sohbetlerle birlikte muharrem ayı etkinliği sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.