Afyonkarahisar Belediyesinden Esnafa Can Suyu

Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla

AFYONKARAHİSAR 24.02.2021, 19:29

Afyonkarahisar Belediyesinden Esnafa Can Suyu

Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla, genelge kapsamında uzun süredir kepenkleri kapalı olan restoran, çay ocağı, lokanta ve paket servisi yapan işletmelere bin TL nakdi destekte bulunacak.

İşyerini kapatan kiracılarımızdan 6 ay boyunca kira almayan, su faturalarında yüzde 25 indirime giden, servis araçlarından vize ücreti almayan, 12 bini aşkın ihtiyaç sahibi ailemize gıda paketi dağıtan, yol ve kaldırım harcamalarından katılım payı almayan, karantina sürecini evinde geçiren ailelere C vitamini desteğinden bulunan, mahallelerde yaptığı dezenfekte çalışmalarıyla salgınla mücadele eden, bu süreçte dağıttığı mamalarla sokak hayvanlarını unutmayan, okullar kapalı olmasına rağmen çocuklarımıza burs desteğini kesmeyen, dağıttığı tabletlerle uzaktan eğitime destek olan Belediyemiz, bu kez de salgın nedeniyle genelde kapsamında kepenkleri kapanan esnafımıza bin TL’lik nakdi destekte bulunacak. Destek verilecek esnafımız, ESOB tarafından belirlenecek.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak’ı ziyaret ederek, pandemi dolayısıyla genelge kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve paket servis yapan işletmelere bin TL destek vereceklerini açıkladı.

"ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"

Esnaf ve sanatkarın her zaman yanında olduklarını ifade eden Belediyle Başkanımız Mehmet Zeybek, pandemi döneminde işyerlerini durdurmak zorunda kalan işletmelere destek olacaklarını ifade etti. Zeybek, “2019 yılı sonunda ülkemizde görülmeye başlanan ve halen devam eden COVİD-19 salgınından dolayı zor duruma düşmüş ve genelge sonrası işini kapatmak zorunda kalmış işletme sahibi küçük esnafımızın her zaman yanındayız. Bu dönemde yine esnafımıza nefes olsun diyerek maddi destek vermeyi düşündük. Oda başkanlarımızla birlikte belirleyeceğimiz arkadaşlarımıza maddi desteğimiz olacak. Zor günler atlatıyoruz. Kolay değil işini ve aşını kaybeden arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Şunu iyi bilsinler ki belediye olarak her zaman yanlarındayız. Rabbim en kısa sürede COVİD-19 salgınından ülkemizi ve tüm insanlığı ve esnafımızı kurtarsın” dedi.

" BU DESTEĞİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Zeybek Başkan’ın her zaman esnafına destek verdiğini ve vermeye devam ettiğini ifade etti.

“Faaliyete durdurulan kahvecilere, lokantacılara, restoranlara ve paket servis yapan, bundan dolayı zarar gören esnaf ve sanatkarlarımıza Afyonkarahisar Belediyesi olarak destek vereceklerini ifade ettiler. Başkanımızın şahsına ve belediyemize teşekkür ediyoruz. Gerçekten buna ihtiyacımız vardı. Bu desteği asla unutmayacağız. Esnafım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:11
Güneş 05:50
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:18
Yatsı 21:51