Afyon yumurta sektörünün liderliği Ankara'da tanıtılıyor.

Afyonkarahisar'ın yumurta üretiminde, Türkiye'de en önemli merkez olduğunun,

AFYONKARAHİSAR 20.05.2019, 03:36
Afyon yumurta sektörünün liderliği Ankara'da tanıtılıyor.

Afyon yumurta sektörünün liderliği Ankara'da tanıtılıyor.

Afyonkarahisar'ın yumurta üretiminde, Türkiye'de en önemli merkez olduğunun, Ulusal anlamda tanıtılmasına katkı sağlamak adına düzenlenen Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri projesi Başkent Ankara halkıyla buluşturuldu.

Geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Resmi Tanıtım Ofisi Visit Afyon'un katkıları ile Antalya ve İstanbul halkıyla buluşturulan, Dünya Tavukları ve Yumurtaları Sergileri ile İlimizin Yumurta Üretiminde Türkiye'de en büyük merkez olduğuna dikkat çekilmiş ve bu konuda İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı noktasında önemli bir tanıtım faaliyeti sağlanmıştı. Aynı şekilde İlimizin bu yönünü diğer Büyükşehirlerde'de tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Ankara Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan iki büyük alışveriş merkezinde, Ankara Halkı ile buluşturuluyor.

Afyonkarahisar Valiliğinin himayelerinde, İlimizin en köklü Yumurta Üretim Şirketlerinden Evrenkaya Köyüm Yumurta katkıları ve işbirliği ile Ankara'da düzenlenen sergilerde, İlimizin Yumurta Üretiminde Türkiye'nin en önemli ve en büyük şehri olduğuna dikkat çekilerek bu konuda önemli bir Ulusal tanıtıma imza atılıyor.

Yapılan çalışma ile ilgi bilgi veren Evrenkaya Köyüm Yumurta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Evrenkaya hazırlanan çalışmaya destek vermekten oldukça mutluyuz. diyerek şunları söyledi. Geçtiğimiz aylarda sadece Afyonkarahisar Valiliğimizin destekleri ile Antalya ve İstanbul'da düzenlenen sergiler, İlimiz Yumurta sektörünün tanıtımı açısından önemli ve değerli bir çalışmaydı. Afyonkarahisar Valiliğimizin ve Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz'ın, İlimiz yumurta sektörünün tanıtılması yönündeki gerçekleştirdiği bu değerli jeste, İlimizin en köklü Yumurta Üretim Şirketlerinden birisi olarak kesinlikle duyarsız kalamazdık. Madem Türkiye'nin en büyük yumurta üreticisi şehri biziz, bu yönümüzü Ülke genelinde tanıtmak İlimiz sektörü olarak bizlere düşmektedir diye düşündük ve Sayın Valimizin başlatmış olduğu tanıtım zincirine yeni şehirler eklemeye karar verdik dedi. Evrenkaya bu bağlamda, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergilerinin, Ankara Sergilerini düzenlemeye ve Başkentimizde yaşayan Vatandaşlarımıza, Türkiye'nin en büyük Yumurta Üreticisi şehri olduğumuzun tanıtımını yapmaya karar verdiklerini belirterek, Ulusal anlamda Sucuk,Kaymak ve Termalleri ile tanınan şehrimizin tanınırlık simgelerinin yanına birde yumurtayı eklemek sektör olarak en büyük isteğimizdir dedi.

Abdullah Evrenkaya, İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı nezdinde başlatılan bu çalışmanın Başkent Ankara dışında diğer Büyükşehirler'de gerçekleştirilmesi konusunda ellerinden geldiğince destek vereceklerini ve yapılacak tanıtım çalışmasının, İlimiz yumurta sektörü için önemli bir kazanım olacağının altını çizdi..

Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Yumurtanın Başkenti Afyonkarahisar'dan teması ile 15 Mayıs 2019 ve 7 Haziran 2019 tarihleri arasında Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan Ankara'nın iki büyük Alışveriş Merkezinde Başkentliler ile buluşacak. Serginin açıldığı gün Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde üst düzey bürokratlarında gezdiği sergileri, açık kalacağı 24 gün boyunca, Ankara'da yaşayan yaklaşık 90 bin kişinin ziyaret edeceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:44
Güneş 07:06
Öğle 12:47
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:35