Afyon Eğitim Vakfı Bursları İçin Müracaatlar Devam Ediyor

Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser,

AFYONKARAHİSAR 31.08.2022, 21:58
Afyon Eğitim Vakfı Bursları İçin Müracaatlar Devam Ediyor

Afyon Eğitim Vakfı Bursları İçin Müracaatlar Devam Ediyor

Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AEV’in başarılı üniversite öğrencilerine yönelik burs müracaatlarının başladığını kaydetti.

Afyon Eğitim Vakfı, Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı veya Afyonkarahisar doğumlu, ön lisans ve lisans öğrenimi gören öğrencilere Ekim-Haziran ayları arasında, 9 ay boyunca burs veriyor. Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AEV bursları hakkında yaptığı açıklamada “Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı veya Afyonkarahisar doğumlu ön lisans ve lisans öğrenimi gören öğrencilere 1987 yılından bu yana burs vermeye devam eden Afyon Eğitim Vakfına burs müracaatları 1 Ağustos tarihinde başladı ve 30 Eylül’e kadar devam edecek. Afyon Eğitim Vakfına burs müracaatları afyonegitimvakfi.org sitesi üzerinden internetten alınıyor ve bursiyerler bir program yardımıyla objektif kriterlere göre belirleniyor. Bursiyer seçiminde ailenin sosyo-ekonomik durumu ve öğrencilerin başarıları göz önüne alınıyor. Bursiyer belirleme kriterleri Vakfın internet sayfasında yayınlanıyor. Bursiyer belirleme sonuçları yine AEV internet sitesi ve Instagram sayfalarında yayımlanacaktır. Burs için müracaat edenlerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) haricinde başka bir kurum, vakıf, dernekten burs almamaları gerekiyor” dedi.

Serteser, açıklamasına şöyle devam etti:

“Afyonkarahisarlı ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Her yıl bursiyer sayımızı artırmaya gayret ediyoruz. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 662 öğrencimize burs desteği sağladık. Gelirimizin tamamına yakını hayırseverlerin bağışlarıdır. Daha çok ihtiyaç sahibi öğrencimize ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyoruz.”

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54