Afyon Belediyesinden Mazlumlara Yardım Tırı

Afyonkarahisar Belediyemiz, Afyonkarahisar Valiliği ve İnsani Yardım Vakfı Afyon Şubesi

AFYONKARAHİSAR 13.02.2022, 20:40
Afyon Belediyesinden Mazlumlara Yardım Tırı

Afyon Belediyesinden Mazlumlara Yardım Tırı

Afyonkarahisar Belediyemiz, Afyonkarahisar Valiliği ve İnsani Yardım Vakfı Afyon Şubesi (İHH) tarafından Suriye’de kamplarda bulunan savaş mağdurları için yardım kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda Fuar alanında düzenlenen törenle 2 yardım tırı dualarla uğurlandı.

Afyonkarahisar Belediyemiz, Afyonkarahisar Valiliği ve İnsani Yardım Vakfı Afyon Şubesi (İHH) işbirliğinde, "Kış Üşütüyor" kampanyası kapsamında 2 ayni yardım tırı, Suriye'ye uğurlandı. Törene, Vali Yardımcımız Mehmet Keklik, Belediyemiz Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, İHH Afyon Şube Başkanı Ahmet Ertürk, STK Temsilcileri ve daire müdürleri olmak üzere çok sayıda gönüllü katıldı.

İnsani Yardım Vakfı Afyon Şubesi Başkanı Ertürk, düzenlenen uğurlama töreninde yardımların Suriye'deki ihtiyaç sahibi kişilerin sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi amacıyla gönderildiğini söyledi.

“HER ZAMAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”

Bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle zor günler geçiren ailelere; yakacak, kıyafet, mont ve gıda gibi yardımların toplanarak ulaştırılacağını belirten Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz Mustafa Demirhüyük ise Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı ile her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirterek yardım yapan herkese teşekkür etti.

“HAYIRSEVERLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vali Yardımcımız Mehmet Keklik ise yaptığı açıklamada, milli ve insani duyguların yoğun şekilde yaşandığı şehrimizde Valimiz Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek ile Belediyemizin öncülük ettiği hayırsever vatandaşların güçlü destekleri ile hazırlanan 2 tırın zorlu kış şartlarında mücadele eden Suriyeli kardeşlerimizin sıkıntılarının hafiflemesi için Afyonkarahisar’ımızdan gönderildiğini belirtti.

Yakacak, kıyafet ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 2 tır, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın yaptığı dua ile bölgeye uğurlandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:37
Güneş 05:28
Öğle 13:06
İkindi 17:01
Akşam 20:34
Yatsı 22:17