27 Ocak 2017 Cuma 17:39
1997/1 TERTİP ASKERLER İÇİN UĞURLAMA GECESİ
1997/1 TERTİP ASKERLER İÇİN UĞURLAMA GECESİ

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen asker uğurlama gecesinde konuşan İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan terörle mücadeledeki kararlılığa dikkat çekerek; “Bu mücadele son terörist yok edilinceye kadar, kararlılıkla devam edecek, Büyük Türk Milleti terörle mücadelede mutlak başarıya ulaşacak ve bu topraklarda ilelebet var olacaktır. Bundan dost, düşman hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
                Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 1997/1 tertip asker adayları için asker uğurlama gecesi düzenlendi.  İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan’ın da katıldığı gecede asker adaylarına Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. 
 
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan’ın yanı sıra Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Muhtarlık Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, Zabıta Müdürü Murat Gürsan, mahalle muhtarları ve çok sayıda asker adayı katıldı.
 
               Sosyal Tesisleri de toplu olarak yenilen yemeğin ardından, Selçuklu Camii İmam Hatibi Veysel Arslan tarafından Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, her tertip döneminde askere gidecek gençlerle bu etkinlik vesilesiyle bir araya geldiklerini söyledi.  
 
“KURDUKLARI TUZAKLARDA KENDİLERİ BOĞULACAK”
 
                Bu etkinliğin kendileri için oldukça anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban, "Bugün nasıl sizleri büyük bir huzur ve mutlulukla buradan gönderiyorsak Allah, ailelerinize aynı şekilde kavuşturmayı nasip etsin. Allah, ülkemiz üzerinde oynanmak isteyen oyunları, kurulmak istenen tuzakları boşa çıkarsın. Bildiğiniz üzere hem içimizdeki bir takım düşmanlar, hemde onların işbirlikçileri ve destekçilerinin topraklarımızda, medeniyetimizde gözü var. Allah, onların gözlerini çıkarsın, onları kahrı perişan eylesin.  İnanıyorum ki; kurdukları tuzaklarda kendileri boğulsun “dedi. Sizler, bu vatanının bölünmez bütünlüğü için vatanımızın korunması ve bayrağımızın yere inmemesi için her türlü fedakarlığı yapmak suretiyle severek ve isteyerek gönülden askerliğe talip oluyorsunuz. İşte bu, Türk milletine has bir duygudur. Türk milletine has bir kahramanlık ve fedakârlıktır. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum. Allah'tan temennimiz o dur ki inşallah görevinizi hakkıyla tamamlar ve burunlarınız dahi kanamadan ailelerinize kavuşursunuz” dedi. Selçuklu Camii İmam Hatibi Veysel Arslan’ın hem dua ile hem de Kur’an Tilaveti ile programı taçlandırdığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban,  geceyi katılımlarıyla onurlandıran İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan’a ayrıca teşekkür etti.
 
‘‘TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK TEK DEVLET’’
 
         1997/1 tertip asker adaylarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin ise Türk Milleti, her karış toprağını şehitlerimizin ve gazilerimizin kanıyla suladığı,her ferdinin emeğiyle teriyle yoğurduğu Anadolu coğrafyasında yaklaşık 1000 yıldır varlığını sürdürmektedir. Bizim bu güzel coğrafyadaki varlığımız tarih boyunca sözde medeniyet beşiği olan Avrupa devletlerini hep rahatsız etmiş ve hep bizi bölmeye, parçalamaya ve ayrıştırmaya çalışarak zayıflatmak ve yok etmek istemişler; ancak Necip Türk Milleti bu oyunlara gelmemiş, Türk İstiklal Harbinde de Ulu Önder Atatürk’ün liderliğinde küllerinden doğmuş, bu coğrafyada varlığını büyük bir azim ve kararlılıkla bugüne kadar sürdürmüştür. Hepimizin bildiği bir tabir var ‘‘Su uyur, düşman uyumaz’’.Bu tabirin ne kadar anlamlı olduğunu özellikle son dönemlerde yaşadığımız, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik açık ve gizli saldırılar ve düşmanca tutumlardan çok daha iyi anlıyoruz. Bütün bu yaşananlar, bizlerin bu coğrafyada varlığımızı sürdürebilmemizin her şeyden önce birlik ve beraberlik içinde her türlü ayrımcılıktan uzak olarak ‘‘Tek millet, tek vatan, tek bayrak tek devlet’’ anlayışı içinde olmamızın gerekliğini çok açık bir şekilde ortaya koymakta, güçlü bir orduya sahip olmamızı zorunlu kılmaktadır” dedi.
 
“SON TERÖRİST YOK EDİLİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
 
       Güçlü bir orduya sahip olmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, sözlerine şöyle devam etti; “Bugün, gerçekten güçlü bir orduya sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ordu neredeyse 35 yıla yakın bir süredir terörle mücadelesini binlerce şehit ve gazi vererek kahramanca yürütüyor. Özellikle 05 Ağustos 2016 tarihinde başlatmış olduğu Terörle Mücadele Harekâtını ve 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatmış olduğu Fırat Kalkanı Harekâtını tarih boyunca olduğu gibi bugünde şehitler ve gaziler vererek büyük bir özveri cesaret ve kahramanlıkla sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir.
 
Bu mücadele son terörist yok edilinceye kadar, kararlılıkla devam edecek, Büyük Türk Milleti terörle mücadelede mutlak başarıya ulaşacak ve bu topraklarda ilelebet var olacaktır. Bundan dost, düşman hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
 
 Türk milletinin her bir ferdi ayrı ayrı kahraman olmakla birlikte, kendi içinden çok özel anlarda çok özel kahramanlar çıkarmasını dün bildi, bugün biliyor, yarında bilecektir.Bu kahramanların kimler olduğunun hepimiz canlı şahitleriyiz.Şehit P. Kur. Kd.Alb. Sait ERTÜRK, Şehit P.Astsb. Kd. Bçvş. Ömer HALİSDEMİR, Şehit Polis Fethi SEKİN ve isimlerini saymakla bitiremeyeceğimiz binlerce şehit ve gazimiz gibi. Bu kahraman milletin Bu Kahraman Ordunun bir neferi bir ferdi olmak hepimiz için büyük bir onurdur” dedi.
 
ASKER ADAYLARINA ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNDU
 
Konuşmasının son bölümünde asker adaylarına seslenen İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan; konuşmasın şöyle tamamladı; “Bu celp döneminde 1997/1 tertip olarak kutsal vatan hizmetini yapmak üzere eğitim birliklerinize katılacaksınız. Bunun onurunu gururunu ve mutluluğunu yaşıyorsunuz. Hepinizin vatanını milletini seven, dürüst çalışkan iyi birer insan olduğunuza, kendinize ailenize çevrenize milletinize faydalı olacağınıza, askerlik yaşantınızda her türlü zorluğun üstesinden geleceğinize yürekten inanıyorum. Asker ocağında çok güzel dostluklar, silah ve kader arkadaşlıkları yaşayacaksınız. Askerlik hizmetinde aslolan, göreviniz ne olursa olsun görevinizi büyük bir sorumluluk anlayışı içinde yerine getirmek ve o bilince her daim sahip olmaktır. Görevimizi en iyi şekilde yapabilmek için bir asker olarak kendimizi çok iyi yetiştirmek zorundayız. Eğitim,atış ve spor konularında ve diğer konulardaki eğitimlerden en iyi şekilde istifade etmeye gayret gösterin.Kendinizi yetiştirin, geliştirin.Nöbet hizmetinizi en iyi şekilde yerine getirin.Disiplinli, çalışkan ve hem komutanları hemde arkadaşları tarafından sevilen bir insan olun. Asla yalan söylemeyin. Vatanımıza, toprağımıza, bayrağımıza cumhuriyetimize, demokrasimize dini ve milli değerlerimize sahip çıkın. Ne güzel söylemiş Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ‘‘Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.’’
 
           Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar, ailelerine ve Türk milletine sabır ve başsağlığı dilerken, askerlik hizmetinizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, asker ailelerine selam ve sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Asker anaları babaları ve yakınları da merak etmeyiniz. Evlatlarınız Türk Silahlı Kuvvetlerine emanettir. Askerlerimizin, Türk askerine yakışır şekilde büyük bir şevk, heyecan görev aşkı ve vatan sevgisi ile askerlik hizmetlerini layıkı ile yapacağına; bunun onuru ve gururu içinde Allahın izniyle memleketlerine döneceklerine yürekten inanıyor, askerlerimize, alacakları her türlü vazifede sağlık ve başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık, Askerlik hizmetiniz kutlu ve hayırlı olsun” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından sahneyi Belediye Halk Oyunları Ekipleri aldı. Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri büyük alkış alırken, asker adayları gönüllerince eğlendi.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.