Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, yapılan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimlerinin ardından Gebeceler beldesinde toplu olarak havaya ateş ederek genel güvenliği tehlikeye sokan şahısların görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması olayıyla ilgili önemli bir operasyon gerçekleştirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, adli makamlardan alınan arama kararıyla Gebeceler beldesinde altı farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Grkgmtrtyohyt

AMAN DİKKAT HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR AMAN DİKKAT HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR

Yapılan Aramalarda Çok Sayıda Silah Ele Geçirildi

Operasyon neticesinde yapılan aramalarda, 5 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 11 adet şarjör, 803 adet 9x19 mm. dolu fişek ve 1 adet muşta bulunduğu belirtildi. Jandarma ekipleri, silahların toplu ateş olayıyla ilişkili olduğunu düşünerek adli tahkikata başladı.

Olayla ilgili olarak, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla başlatılan adli soruşturma devam ediyor. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele etme kararlılığını sürdürüyor. Bu gelişmelerle ilgili detaylar soruşturma sürecinde netlik kazanacak.

Kaynak: BÜLTEN