Başkan Kahveci, “İlk olarak, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir” dedi. Türkiye Emekliler Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Bekir Döner, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci’yi ziyaret ederek, emeklilerle ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Ziyarette İl Sekreteri Beytullah Bostancı, Belediyelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Recep Yaman, KAÇEP İl Başkan Yardımcısı Av. Nesrin Çelikbilek hazır bulundu.

BAŞKAN EGE’DEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ziyarette konuşan Türkiye Emekliler Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilerle ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Ege, “Emeklilerimizin mağduriyetini dile getirmek için MHP İl Başkanımızı ziyaret ettik. Bugün aldığımız haberlere göre, MHP Lideri Sayın Bahçeli çok güzel bir formül yaparak emeklilerimizin gelir düzeyinin düzelmesi ile ilgili konuma gerçekleştirdi. Sayın Bahçeli’yi emeklilerimiz adına kutluyorum. Teşekkür etmek içinde MHP İl Başkanlığını ziyaret ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte emeklilerimiz mağdur olmayacaktır” dedi.

DÖNER, “16 MİLYON EMEKLİLERİN DERTLERİNE EKSİKSİZ TERCÜMAN OLMUŞTUR”

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Afyon Şube Bekir Döner, “Bugün ziyaretimizin esas sebebi, Sayın Genel Başkanımızın Devlet Beyin grup toplantısında yaptığı konuşmalarıdır. 16 milyon emeklilerin dertlerine eksiksiz tercüman olmuştur. Başta genel başkanımıza, il başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

KAHVECİ, “EMEKLİLERİMİZE YAPILACAK ZAMLARIN DESTEKÇİSİYİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci ise “Milliyetçi Hareket Partisi olarak emekli vatandaşlarımızın sıkıntıları biliyoruz. Türkiye’de ekonomik bir sıkıntının da olduğunu biliyoruz. Bu sıkıntıları aşmak için biraz emeklilerimizden birazda devletimizden fedakarlık bekliyoruz. Bugünde Sayın Genel Başkanımız grup toplantısında 16 milyona yakın emeklilerimizi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Genel başkanımız grup toplantısında, ‘Emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak açık ve samimi teklifimiz şudur: İlk olarak, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir” demiştir. Emeklilerimizin en kısa zamanda refah payının yükseltilmesini bekliyoruz. Memurlarımıza ve emeklilerimize yapılacak zamların da destekçisiyiz” dedi. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM