Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarının sık sık arızalanması ve yıpranması, vatandaşları canından bezdirdi. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte çoğu araçta klimaların çalışmaması ve artan nüfusa rağmen otobüslerin yetersiz kalması, halkın tepkisine yol açtı.

GÜNLÜK HAYATI ETKİLİYOR

Afyonkarahisar'da yaşayan birçok vatandaş, belediye otobüslerinin yaşadığı sorunlar nedeniyle günlük hayatlarının olumsuz etkilendiğini belirtti. Özellikle yaz aylarında klimaların çalışmadığını söyleyen vatandaşlar, otobüslerin sık sık arızalanması ve yetersiz kalması nedeniyle iş ve okul saatlerinde büyük gecikmelere neden olduğunu ifade ettiler.

BELEDİYE ÇÖZÜM BULMALI

Vali Yiğitbaşı'nın acı günü! Vali Yiğitbaşı'nın acı günü!

Sabah ve akşam saatlerinde otobüslerin yoğunluğundan şikayet eden vatandaşlar,  "Her gün işe gitmek için belediye otobüslerini kullanıyoruz. Ancak son zamanlarda otobüslerdeki arızalar ve yetersizlikler nedeniyle sürekli geç kalıyoruz. Ayrıca klimaların çalışmaması da yaz aylarında büyük bir problem. Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın bu sorunlara acilen çözüm bulması gerekiyor" dediler.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ