Toplantının açılışını yapan ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten “Meclisimiz’in Haziran ayı olağan toplantısını açıyorum. Toplantımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Mayıs ve Haziran ayları yoğun geçti. Ülkemizde Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Seçimi yapıldı. Tüm meslek erbaplarına, ilimize, ülkemize hayırlı olsun. Ankara’da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Genel Kurulu’nda Afyonumuz’dan da güzel neticeler alındı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser, TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği’ne ve KOSGEB Genel Kurul Üyeliği’ne seçildi. Hayırlı uğurlu olsun. Meclis Üyemiz Sayın Mehmet Özer, TOBB Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’na seçildi. Afyonkarahisar’daki diğer Oda ve Borsalar’dan da TOBB’un kurul ve komisyonlarında temsilciler yer aldı. Hayırlı uğurlu olsun. Bu seçimlerin neticesinde inşallah Afyonumuz’a faydalı çalışmalar sergileneceğine inanıyorum” dedi.

KARAR OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantının ikinci ve üçüncü gündem maddelerinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi, ikinci gündem maddesinde 2023 yılı Mayıs ayı karar özetleri oybirliğiyle kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde 2023 yılı Mayıs ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel Albay, Yönetim Kurulu’nun 2023 yılı Mayıs-Haziran faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI  

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in İsviçre’de düzenlenen 13. Dünya Odalar Kongresi’ne katılması dolayısıyla Meclis toplantısına iştirak edemediğini belirtti. Toplantının “Dilek ve Temenniler” bölümünde ATSO Meclis Üyeleri Mehmet Özer, Ali İhsan Çiloğlu ile Adnan Şenel söz alarak görüşlerini dile getirdi. ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak’ın hükümlülerin topluma kazandırılması doğrultusunda bir çalışma başlattığını belirterek “Bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. Çelikten, 2022-2023 eğitim-öğretim sezonun da bittiğini, öğrenci ve eğitimcilerin yoğun bir dönemi geride bıraktıklarını, lise ve üniversite tercihleri için sınava giren tüm öğrenciler adına hayırlısını dilediklerini kaydetti. Çelikten, tüm Meclis Üyeleri’nin Kurban Bayramı’nı kutlayarak toplantıyı kapattı. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM