Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkan Adayı olarak başlattığı saha çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor. Yoğun tempolu geçen ziyaretleri sırasında hemşerilerinden güç aldığını söyleyen Köksal, kendisine gösterilen ilgiye layık olmaya çalıştığını ifade etti. Köksal ayrıca her ziyaretinde olduğu gibi yine esnafların fikirlerinin önemine değindi.

ESNAFIN DESTEĞİNİ YANIMDA HİSSEDİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal ve beraberindeki heyet, Saraçlar, Tuz Pazarı, Eski Kasaplar içi ve Belediye Çarşısı’nda esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Sık sık dile getirdiği gibi esnafların yerel yönetimde söz sahibi olması gerektiğini bir kez daha yineleyen Köksal, esnafın desteğini yanında hissettiğini belirtti.

Belediye Başkan Adayı Köksal, çarşı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldikten sonra Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Köksal’ın akşamki durağı ise Anadolu Gücü Kadın Futbol Takımı oldu. Kadınların ve gençlerin geleceğe açılan bir kapı olduğunu vurgulayan Köksal, “Benim dönemimde kadınlarımız ve gençlerimiz kendini daha değerli hissedecek.” dedi.

MECLİSTE AFYONKARAHİSAR’IN SESİ OLDUM

Belediye Başkan Adayı Köksal, ziyaret turunun ardından yaptığı açıklamada Afyonkarahisarlı vatandaşların hakkını, hukukunu her platformda savunduğunu belirten aday Köksal, vatandaşlara sahip çıktığının altını çizdi. Köksal  şu ifadelere yer verdi:“Afyonkarahisar’ın sesi oldum. Sorunları yerinde tespit ettim. Bazen ikili ilişkilerimizle bazen Meclis kürsüsünde çıkıp haykırarak o sorunların çözümüne katkıda bulunmaya çalıştım. Bundan sonra da böyle olacak. İkinci Belediye Şehir Çarşısı yıkıldı ve oradaki esnaflar mağdur edildi. Çok büyük bir haksızlık edildi orada iş yeri sahiplerine, yine onların sesi olan bizdik. İnsanlar işyerlerinden dükkanlarından edildi ki o esnaflarla da inşallah belediye başkanı olduğumda helalleşip onların hakkını teslim edeceğim” dedi.

AFYONKARAHİSAR 50-60 YILLIK PLANLARLA YÖNETİLİYOR

Köksal, vatandaşların görüş ve önerilerini almadan şehrin yönetilemeyeceğini kaydederek, “Afyonkarahisar’ 50-60 yıllık planlarla yönetiliyor. Mesela Uzun Çarşı trafiğe kapatılmış, alternatifi ne? İnsanlar nereden geçecek? Bir yeri trafiğe kapatırken veya tek yön kararı alırken yanına bir alternatif koymanız lazım. Ambaryolu’nu kapatmışsınız, tek yön yapmışsınız ama oradan vatandaşın geçebileceği bir alternatif koymamışsınız. Alternatif sunarsın, kapatırsın. Bir de vatandaşa, esnafa sorarsın. Soruyorum şimdi şoförler diyor ki bize danışılmadı. Odaya soruyorum danışılmadı. Muhtara soruyorum danışılmadı. Esnafa soruyorum danışılmadı. Peki kim, neye göre aldı bu kararı? İşte oldu bitti ile yönetirseniz iş böyle olur. Biz oldu bitti ile yönetmeyeceğiz. İnsanlara sorarak bilimsel olarak hem görüşler alacağız hem de bu şehirde yaşayan hemşerilerimizin görüş ve önerileri ile bu şehri yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK SIKINTI GEÇİM SIKINTISI

Yapamayacağı hiçbir projenin sözünü vermediğini dile getiren Köksal, “Mansur Başkan’ın Ankara’da emeklilere et desteği gibi destekleri var. Kasaplarla anlaşarak veriyor. İlerleyen dönemde bütçe el verirse onun yaptığı gibi bir proje yapabiliriz. Şu anda yakacak ve su faturası desteği sözü verebiliyoruz çünkü yapamayacağımız hiçbir sözü vermiyoruz. Bu tip destekleri de bu emekli grubuna ilerleyen dönemde bütçe el verirse yapacağız. Ben bu şehirde hiç kimsenin aç kalmadığı herkesin mutlu huzurlu bir şekilde yaşadığı bir Afyonkarahisar hayal ediyorum. Onun için de özellikle bu gün en büyük sıkıntı ekonomik sıkıntı, insanlar geçim derdinde, işsizlik ve yoksullukla boğuşuyor. Ben belediye başkanı olarak yoksullukla işsizlikle nasıl mücadele ederim onun derdindeyim.” dedi.

KADINLARA DESTEK SÖZÜ

BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİN PEKİŞTİĞİ ZAMANLARDIR BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİN PEKİŞTİĞİ ZAMANLARDIR

Kadınlara destek sözünü yineleyen Başkan Adayı Burcu Köksal, Kadınların hayatın her alanında desteklemek için, üretkenliklerini artırmak ve kadınlara çalışma ve sosyalleşme sahası oluşturmak için ne gerekiyorsa yapacağının sözünü yineledi. Köksal “Kadınların yapamayacağı iş yok diye düşünüyorum. Sporda, sanatta, eğitimde, esnaflıkta her alanda başarıya bir adım daha yaklaşmaları için üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım. Kadın futbol takımımızın nezdinde bütün üreten, gelişen, geliştiren, emek veren kadınlarımızı tebrik ediyorum, yanlarında olacağımın sözünü veriyorum.” diye konuştu.

ORTAK PAYDAMIZ MEMLEKET OLACAK

Gittiği her noktada vatandaşların sevgi seliyle karşılaşan Köksal, Meclisten gelen bir Belediye Başkanı olduğunu vurgulayan Köksal,” demokrasinin gereği neyse yerel yönetimde onu uygulayacağım” diyerek sözlerine devam etti. “ Her siyasi görüşten, her meslek grubundan temsilcilerle Meclis mantığıyla fikir alışverişinde bulunacak, ortaklaşa kararlar alacağım. İnşallah kent konseyimiz de bizim aydınlanma, akıl yürütme,  ve halk için kafa kafaya verme ortamlarımız olacak. Kimseyi ayrıştırmadan her görüşe saygı duyarak bu memleket için ne yapabiliriz onu tartışıp karara bağlayacağız. Görüşümüz ne olursa olsun, ortak paydamız memleket olacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: BÜLTEN