Saadet Partisi'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, seçim çalışmaları kapsamında kapalı pazar yerini ziyaret etti. Yoğun bir tempoyla saha çalışmalarını sürdüren Karataş, pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Pazar ziyaretinde vatandaşlara ve esnafa kendi elleriyle çorba dağıtan Karataş, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Konuşmasında, seçimin sadece belediye başkanı ve meclis üyelerinin seçilmesi olmadığını vurgulayan Karataş, adaletsizliğe, liyakatsizliğe, algıya ve israfa karşı durma fırsatı olarak gördüklerini ifade etti.

YENİ PAZAR YERİ İHTİYACI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Talepler not edildi! Talepler not edildi!

Karataş, pazar yerinde yaşanan sorunları da dile getirerek, modern ve kullanışlı bir pazar yerine ihtiyaç olduğunu belirtti. Bebek arabalarının ve pazar arabalarının rahat hareket edemediğini, lavabo-WC'nin temiz ve kullanışlı olmadığını ve mescid sorunu yaşandığını ifade etti. Soğuk havalarda dışarıda kalan satıcıların mağdur olduğunu vurgulayan Karataş, bu sorunları çözeceklerini söyledi.

MODERN PAZAR YERLERİ İÇİN TAAHHÜT

Karataş, şehrin ahengini bozan dağınık pazar alanlarının tarih olacağını ve daha modern pazar yerlerinin hızla hayata geçirileceğini taahhüt etti. Pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması ve vatandaşların hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmesi için örnek projeler sunacaklarını belirtti. Modern mimariye sahip pazar alanlarının Türkiye'de örnek gösterileceğini ve kullanım kolaylığı getireceğini ifade etti.

D2Bf78F1 Aa75 4Bec 89C3 Ef77C818Db99ÖRNEK GÖSTERİLEN PAZAR YERLERİ

Karataş, pazarcıların rahat bir çalışma ortamına kavuşacağını ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmeden alışveriş yapabileceklerini vurguladı. Örnek gösterilen pazar yerleri olacaklarını belirterek, vatandaşların ve esnafın memnuniyetini sağlayacaklarını ifade etti.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, adalet, liyakat ve israf konularında çözüm odaklı yaklaşımını açıkladı. Modern ve kullanışlı pazar yerleri için taahhütte bulundu.

Kaynak: BÜLTEN