Lazer Kesim Nedir?

Lazer yardımı ile endüstriyel alanda birçok üretim yapılması sağlanmaktadır

TÜRKİYE 25.06.2021, 16:57
Lazer Kesim Nedir?

Lazer Kesim Nedir?

Lazer yardımı ile endüstriyel alanda birçok üretim yapılması sağlanmaktadır. Farklı materyaller lazer ile rahatlıkla kesilerek, şekle sokulabilir. Oldukça yüksek lazer ışınlarının istenilen malzeme üzerine yönlendirilme ve kesilme işlemine lazer kesim denmektedir. Hassas kesim yapabilen lazer kesim makinaları da, sanayinin vazgeçilmez ürünleri arasında yerini almaktadır. Yerli üretimin sağlanması açısından da bu makinalar oldukça faydalıdır. Kolay bir şekilde yedek parçalarının bulunması sayesinde de her yerde kullanılabilir. Uzun ömürlü bir kullanımı rahatlıkla kullanıcılarına sağlamaktadır. Endüstriyel alanda birçok iş ve işçilik, lazer kesimi sayesinde kolay olmaktadır.

Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesiminin yapılması için özel makinalara ihtiyaç duyulmaktadır. İnce bir işçilik gerektiren bu makinelerde her çeşit malzeme kesilerek, ürün elde edilebilir. Endüstri ve sanayi alanında kullanılan bu makineler, yeri üretimin korunması ve devamı için oldukça önemlidir. Üretim için kullanılacak her çeşit materyalin hassas bir şekilde kesilmesi için lazer kesim makinesi oldukça önemlidir. Lazer teknolojisi sayesinde yüksek bir güç elde edilen makinelerde ürün yerine yerleştirilerek, ideal ve hatasız bir kesim ortaya çıkartılır.

Yerli üretim lazer kesim makinalarında, lazerin çıktığı noktaya yüksek güç yönlendirilir ve kesim yapılır. Yeni teknolojilerle desteklene lazer kesim makinelerinin her zaman en fazla tercih edilen makineler arasında yer aldıklarını bilinmektedir. Unutmamak gerekir ki lazer kesim makinelerinin etkili bir düzeyde hizmet sunuyor olması, her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Tama da bu noktada lazer kesim makinelerine dair etkili bir araştırma yapmak da şarttır!

Lazer Kesim Yöntemleri

Üretim yapılan her sektörün malzemesi farklıdır. Bu malzemelerin kesimi için tek bir makine yeterlidir. Lazer kesim makinesinde birçok yöntem kullanılabilir. Erime yapmayan malzemeler için buharlaştırma ile lazer kesimi yapılmaktadır. Metaller için uygulanan lazer kesim işlemi için eritme yöntemi kullanılmaktadır. Cam materyallerin kesimi için termal gerdirme yöntemi, lazer kesim ile uygulanmaktadır. Karbon çelik oldukça zor kesilen bir materyaldir. Bu materyalin kesim yöntemi için reaktif lazer kesim işlemi uygulanır. Lazer kesim makinası, zaman açısından oldukça avantajlıdır. Kısa zamanda hatasız ve milimetrik kesimler yapılarak, iler teslim edilebilir.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:10
Güneş 05:49
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:19
Yatsı 21:52