Bakan Karaismailoğlu, Afyon-Şuhut Yol İnşaatını İnceledi.

Afyonkarahisar Şuhut Şantiyesine de giden Bakan Adil Karaismailoğlu, Vali Gökmen Çiçek

ŞUHUT 26.10.2020, 20:32 26.10.2020, 23:32
Bakan Karaismailoğlu, Afyon-Şuhut Yol İnşaatını İnceledi.

Bakan Karaismailoğlu, Afyon-Şuhut Yol İnşaatını İnceledi.

Afyonkarahisar Şuhut Şantiyesine de giden Bakan Adil Karaismailoğlu, Vali Gökmen Çiçek ve il protokolü, 12 km’lik bölümü tamamlanan ve şartlı ihale ile çalışmaları devam eden Afyon-Şuhut yolundaki son duruma ilişkin yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı.

Afyonkarahisar'daki temaslarına Şuhut ilçesinde karayolu şantiyesiyle devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, karayolunu en kısa zamanda hizmete sunacaklarını belirtti. Bakan Karaismailoğlu, "Şuhut karayolu şantiyesinde bulunmaktayız. Bu Şuhut yolu, maalesef biraz uzun sürmüş olmasına rağmen inşallah bundan vereceğimiz hız, buraya göstereceğimiz önem dikkatlice, titizlikle takip edeceğiz. Sıkıntıları biran önce bertaraf edip inşallah Afyonkarahisarlıların, Şuhutluların ve ülkemizin hizmetine sunacağız. Projenin önemini yerine geldikçe daha da anladık. İnşallah bütün ekip olarak buranın en kısa zamanda bitirilip hayata kazandırılması için biran önce atılımlara ve girişimlerde bulunacağız. Ondan kimsenin endişesi olmasın. Yine Afyonkarahisar genelinde karayolu olarak pek çok projemiz var onlarla ilgili de istişareleri yaptık. İnşallah ödenek boyutunda onları da ayarlayıp en kısa zamanda Afyonkarahisarlıların hizmetine sunacağız" diye konuştu."Afyonkarahisar'da demiryolunda da önemli gelişmeler olacak"Afyonkarahisar'da demiryolu bakımından da önemli gelişmelerin olacağını aktaran Karaismailoğlu, "Yine demiryolu bakımından Afyonkarahisar'da çok önemli gelişmeler olacak önümüzdeki günlerde. Gerek şehit içerisinde raylı sistemle ilgili çalışmalarız, gerek ülkemizin ve dünyanın en büyük projelerinden bir tanesi olan Ankara- İzmir hızlı tiren hattıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah onların da önümüzdeki günlerde arazide ne kadar hızlı bir şekilde ilerlediğini sizler de göreceksiniz" dedi."Köşe bucak Anadolu'yu geziyoruz"Vatandaşların yaşam koşullarının yükseltilmesi için köşe bucak Anadolu'yu gezdiklerini belirten Karaismailoğlu şu ifadelere yer verdi:"Önümüzdeki günlerde 18 yılda karayollarında nasıl bir atılım yaptıysak, yine demiryollarında nasıl atılım yaptıysak üzerlerine katarak daha büyük atılımlar yapacağız. Bütün derdimiz vatandaşın memnun olması, yaşam koşullarının, yaşam standartlarının yükseltilmesi. Onun için buradayız, onun için köşe bucak Anadolu'yu geziyoruz.

Yorumlar (1)
Sandıklı 1 ay önce
Sandıklı'da yüksek hızlı tren istasyonu olacaktı olmadı, hızlı tren istasyonu olacaktı şimdilik istasyon yok ve şimdi de yol Şuhuttan geçecek.
8
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:25
Güneş 07:53
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06