Türfad Afyonkarahisar Şubesi Kuruldu

Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD), Afyonkarahisar

SPOR 14.12.2019, 20:33
Türfad Afyonkarahisar Şubesi Kuruldu

Türfad Afyonkarahisar Şubesi Kuruldu

Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD), Afyonkarahisar şubesinin 02.12.2019 tarihinde İlimizde spor yaşamında futbola katkısı ile tanınan Süleyman Güneş’in başkanlığında Valilik onayıyla 4721 sayılı Türk Medeni Kanunun 94. Maddesine göre kuruluşu yapılmıştır.

Türkiye Futbol Adamları Derneği, 1988 yılında Türk futboluna ve sporun gelişmesine yurtiçi ve yurtdışında değerli hizmetler vermiş olan futbol adamları tarafından kurulmuştur. Türkiye’de çeşitli illerde Şubeleri bulunan derneğin amacı; futbolumuzun ve sporun önde gelen Bakan, Müsteşar, Bürokratlar, Kulüp Yöneticileri, Futbolcu, Hakem, Teknik Direktör, görsel ve yazılı spor medyasının temsilcilerinin oluşturdukları üyeleriyle birlikte güzide bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak futbol ve spor kamuoyuna faydalı olmaya çalışmaktadır.

Dernek, İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA, DENİZLİ, MANİSA, KONYA, ANTALYA, SAMSUN,YALOVA, DÜZCE, ANTALYA, GAZİANTEP, HATAY, MALATYA, TRABZON, ESKİŞEHİR, ELAZIĞİl’leri ile AKHİSAR İlçemizde kurulu Şubeleri ile amaçları ve tüzüğünde belirlenen spor ve futbolun bilinçli gelişimi yanında ve kamuoyunda sosyal ve eğitsel alanlarda fairplay davranış ve biçimi ile sporda etik değerlerin kazandırılması konularında ağırlıklı olarak faaliyetlerini maddi imkanlarının elverdiği ölçüde devam ettirmektedir. Son olarak ilimiz AFYONKARAHİSAR’ da derneğin bir şubesini açarak, tüzüğünde belirtilen misyon ve vizyonunun gerçekleşmesine katkıda bulunmak maksadıyla, Türk Futbolunun bir paydaşı olan Hakemlerimiz ve gözlemcilerimizle birlikte bu ailenin bir parçası olduk.

Derneğimizin kurucuları, futbol ve spor tarihine ismini yazdırmış olan Saygın kişilerden oluşmaktadır.

1- Hakkı YETEN (BJK Önceki Bşk. ve Yönetici)

2- Ulvi Ziya YENAL (TFF Önceki Bşk., GSM d. Önceki, Müsteşar Önceki Yrd. Gazeteci, Yazar, UEFA’da görev yaptı)

3- Hasan POLAT (TFF Önceki Başkanı) gibi birçok saygın futbol adamlarının katkılarıyla kurulan bu derneğin bir parçası olmak için gerekli bilgiyi Derneğimizin Kurucu Başkanı Sayın Süleyman GÜNEŞ’ ten alabilirsiniz. Sizleri de derneğimizin bir parçası olarak görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Saygıyla kamuoyuna duyururuz

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:44
Güneş 07:05
Öğle 12:48
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:37