“Dişi kramponlar destek bekliyor”

İlimizin ilk ve tek bayan futbol takımı olan Afyon İdmanyurdu gençlik spor kulübü

SPOR 07.08.2022, 16:29
“Dişi kramponlar destek bekliyor”

“Dişi kramponlar destek bekliyor”


İlimizin ilk ve tek bayan futbol takımı olan Afyon İdmanyurdu gençlik spor kulübü ilimizi yönetenlerden ve iş adamlarından destek bekliyor.

Afyonkarahisar’ın tek kadın futbol takımı olarak TFF Kadınlar 2. Lig´inde maçlara çıkan Afyon İdmanyurdu Gençlik Spor Kulübü, maddi imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle zor günler geçiriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Afyon İdmanyurdu Gençlik Spor Kadın Futbol Takımı Başkanı Cemalettin Karabıyık, rakiplerinin bütçelerinin olduğunu fakat kendi kulüplerinin hiçbir kurumdan destek alamadıklarını iddia etti.
" *Her ilde destek çıkıyorlar"*
Karabıyık, “Bugüne kadar başarılı dönemler geçirmemize rağmen kısıtlı imkanlar nedeniyle sıkıntılar da yaşadık. Koskoca Afyon ili tek bayan futbol takımına sahip çıkamazken diğer illere her yerden bütçe ayrılıyor. İlimizi 2.ligde temsil ediyoruz ve başarılı bir grafik çiziyoruz ama buna rağmen en ufak destek göremiyoruz.
*"Yetkilileri davet ediyoruz"*

Afyon’un bayan futbol takımına sahip çıkmasını istiyorum. Biz Afyon İdmanyrdu Spor Kulübü olarak valimizden, milletvekilimizden, belediye başkanımızdan, il özel idaresinden, kurumlardan ve Afyonlu iş adamlarından yardım bekliyoruz. Afyon’u 2.ligde en iyi şekilde temsil etmek için bunlar göz ardı edilmez. Sporcuların alacaklarını kendi cebimden karşılıyorum. Tek amacım Afyonkarahisar’ı en iyi noktaya taşıyıp ismini duyurmaktır. Burada çocukları hem madde bağımlılığından hem de kötü alışkanlıklardan ve çevreden uzak tutuyoruz.” dedi.
*Yeşilçay “Alt yapı çalışmalarımız devam ediyor”*
Afyon İdman yurdu gençlik spor teknik adamı Alaattin Yeşilçay, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar'da 2018 tarihinde yönetim ve antrenörlerimiz ile bir ilke adım atarak gençlerimiz ile birlikte takımımızı kurduk. 2020 “de yaşanan Pandemi sürecinde gerekli kurallara uyularak ve gerekli izinler alınarak antrenmanlarımız devam etti. Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur. Bizler kadın ve erkek ayrımı yapmaksızın çalışmalara devam edeceğiz. Gençlik, kolay mutluluklar için parlak bir çağrıdır. Biz " Yapamazsın" algısını çoktan yıktık. Hiçbir bireye ayrım yapmadık ve yapılmasının her zaman karşısında olduk ve olacağız. Takımımız çalışmalara devam etmektedir” dedi.
" *Yer ve servis sorunu en önemli konu"*
Yesilçay en önemli konunun futbolcuların konaklama ve servis konusunun olduğunu dikkat çekerek" Takımda dışarıdan futbolcu transfer ediyoruz. İlimizde bulunan Afyonlu kızlarımız ile 24 kişilik bir kadromuz var. Dışarıdan gelen futbolcularıza konaklayacağı bir yer bulmak en büyük sorunumuzun başında geliyor. Afyonun ilçelerinden gelen oyuncularımızda var. Birde idmanlara götürecek servis lazım"dedi.
Yeşilçay, “Diğer kulüplere öncü olmaktan gurur duyuyoruz. Kadın Futbol takımı aynı zamanda Afyonkarahisar ilinin ilk kadın futbol takımı olma özelliği taşımaktadır. İmkânsız diye bir şey yoktur yeter ki başarmak için azim göster ve hayallerinin peşinden koş. Bizler gençlerimiz için ilklere adım atmaya devam edeceğiz, hiçbir zaman ayrım yapmadık yapmayacağız.

" *Destek bekliyoruz"*

Kadın Futbol takımımız için kayıtlarımız devam etmektedir. Ve antrenmanlarımıza gelip katılım sağlayabilirsiniz her genç bizim gencimiz gelecek onların bizler ise onların hayallerine koşmaları için sadece öncüleriyiz. Antreman günlerimiz pazartesi, çarşamba, cuma günü olup bireysel antreman programları ile desteklenmektedir. Gençlerimizin ders saatlerine göre takımca uygun saatlere ve günlere dizayn edilmektedir. Afyonkarahisar ilkleri hak ediyor ve ilklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz. Büyüklerimizi desteğe davet ediyoruz. Gençlerimize destek vermek isteyenler 05526541203 nolu iletişim numaramızdan bize ulaşabilirler” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:28
Güneş 06:49
Öğle 12:52
İkindi 16:08
Akşam 18:44
Yatsı 20:00