Prof. Dr. Doğan Aydal, Güney Beldesinde

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan AYDAL, Sinanpaşa Güney'de

SİNANPAŞA 01.06.2021, 20:37
Prof. Dr. Doğan Aydal, Güney Beldesinde

Prof. Dr. Doğan Aydal, Güney Beldesinde

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan AYDAL, Sinanpaşa Güney'de yapılacak seçim çalışmalarına katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi.

Bugün Güney'de Yeniden Refah Partisi adayı Ayten KARAKAYA Hanımefendinin seçim çalışmalarına katılacak AYDAL , yarın saat 11.00'de Güney Meydanında bir miting yapacak.

Prof. Dr. Doğan AYDAL Kimdir?

1976 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden "Maden Jeolojisi Yüksek Mühendisi" ünvanı alarak mezun olmuştur. İngilizce eğitimini International House, Hastings; Master ve Doktora eğitimini ise İNGİLTERE'de LEEDS Üniversitesinde tamamlamıştır(1976-1980).

Kısa dönem askerlik öncesi ve sonrasında, MTA Genel Müdürlüğü çeşitli birimlerinde çalışan AYDAL, 1982 yılı sonunda Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Y. Doç.Dr. unvanı ile göreve başlamış ve 1991 yılında Doçent unvanı almıştır. 1994 yılında bir dönem ABD CINCINNATI Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde misafir öğretim üyesi olarak bilimsel araştırmalarda bulunmuştur. Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Öğretim Üyesi iken emekliye ayrılmıştır. Madencilik, Enerji politikaları, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine uzmandır.

Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı, Başbakan Danışmanlığı, TBMM'de Danışmanlık, Sümer Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Senato Üyeliği ve Afrika Çalışmaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü gibi idari görevler yapmıştır. AYDAL, Amerika, Afrika, Avrupa ve Asya kıtasındaki 60 ülkede, çeşitli bilimsel araştırma, inceleme ve gezilerde bulunmuştur.

Çeşitli konularda yazılmış 15 Kitabı da bulunan Aydal'ın, yurtiçi ve dışında birçok makale ve Tebliği bulunmaktadır. "Maden Savaşları", "Petrolsüz Dünya", "Enerji Kan Kokuyor", "Sular Kızıl Akacak" , "Enerjiye Açılan Karanlık Kapılar" ve "Savaş Tuzakları" adlı kitapları toplum tarafından çok tanınmış ve bu kitaplar üzerine 17 ayrı TV kanalında uzun süreli 90 TV programı yapılmıştır. Ayrıca bu kitaplar ile ilgili olarak birçok gazete ve dergide onlarca röportajı yayımlanmıştır.

1995 Yılında yapılan Genel Milletvekili Seçimlerinde, Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamız tarafından "Türkiye Milletvekilliği" için aday gösterilmiş ancak Anayasa Mahkemesinin yeni ihdas edilen "Türkiye Milletvekili" kavramını iptal etmesinden sonra, yine Erbakan Hocamızın arzusu üzerine İstanbul 2 Bölge Milletvekili adayı olmuştur.

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yürütme Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir. Araştırma ve Geliştirmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:10
Güneş 05:49
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:19
Yatsı 21:52