“2023’e Giderken Her Türlü İftirayı Atacaklar”

AK Parti Sinanpaşa İlçe Danışma Meclisi adeta bir vefa toplantısı havasında geçti.

SİNANPAŞA 10.01.2022, 00:23
“2023’e Giderken Her Türlü İftirayı Atacaklar”

“2023’e Giderken Her Türlü İftirayı Atacaklar”

AK Parti Sinanpaşa İlçe Danışma Meclisi adeta bir vefa toplantısı havasında geçti. Toplantıda konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 2023 seçimleri için “Onlar her türlü iftirayı atacaktır” dedi. AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Yeni ekonomi modelinin meyvelerini birkaç ay içerisinde alacağız” mesajı verdi. AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da CHP genel başkanı için “Sen fır dönen bir adamsın, Cumhurbaşkanımız seni niye muhatap alsın” ifadelerini kullandı. İGM Başkanı Burhanettin Çoban ise yaptıkları yatırımları anlattı.

AK Parti Sinanpaşa İlçe Danışma Meclisi yoğun bir katılımla gerçekleşti. Programa, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Sinanpaşa İlçe Başkanı Nuri Köse, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, önceki dönem Sinanpaşa ilçe başkanları ve önceki dönem yönetim kurulu üyeler ile birlikte mevcut yönetim de katıldı.

Köse ve Karaman da birer konuşma yaptı

Programda ilk konuşmayı AK Parti Sinanpaşa ilçe başkanı Nuri Köse yaptı. Köse AK Parti’nin bir vefa hareketi olduğunu vurguladı. Köşenin ardından söz alan Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman ise bu tür organizasyonların önemli olduğunu söyledi. Üç tane vizyon projesi olduğunu ifade eden Karaman önceliklerinin Organize Sanayi Bölgesi olduğunu kaydetti. TOKİ projesinin yer belirlemesinin yapıldığını da vurgulayan Karaman, ihalenin yapıldığını söyledi. Karaman, “164 tane konut, 12 tane dükkan bugün yarın ihaleye çıkacak. Doğalgaz ile alakalı sizin de takipleriniz sonucunda 2023 yılı programına alındı. Organize Sanayi Bölgesi de bizim için vizyon projelerimiz içindedir. Bunların haricinde bugüne kadar yaklaşık ilçemizde 150 bin metrekare kilitli taş parke çalışması yaptık. Devlet hastanemizi açılışını yaptık, 2500 metrekare içme suyu depomuzu yeniden yaptık” dedi.

“Orayı doğası bakımından Karadeniz zannedersiniz”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da yaptığı konuşmada, "Teşkilatımıza özgü bu faaliyet hem merkezimize hem de ilçede yapılıyor olması gerçekten vefanın en güzel şekilde ortaya konduğu, insanların hatırlandığı, insanlara değer verildiğinin en güzel göstergesidir. Değerli arkadaşlar il genel meclis üyelerimiz bana gelip dediler ki Sinanpaşa’yı Hocalar’a bağlayalım. Yaklaşık 2-3 senedir araçlarımız gece gündüz çalışıyor. Allah'a şükürler olsun ki sona gelindi. Yakın zaman sonra asfaltını yapıp orayı açacağız. Bu yolun açılmış olması sadece Sinanpaşa'yı Hocalar’a bağlamayacak. Müthiş bir turizm fırsatı doğacak. Biliyorsunuz artık doğa turizmi insanların rağbet ettiği bir turizm. Bir insanın gözünü kapatıp oraya getirseniz inanın Karadeniz zanneder. Cenabı Hak oraya çok güzellik bahşetmiş. Bu yolumuz inşallah bu sene tamamlanıyor ama gerçekten çok zor bir coğrafya ancak elinizde yeterli ekipman ve malzeme olursa Allah'ın izniyle bunda başarılı oluyorsunuz” dedi.

“2023 yolunda onlar her türlü iftirayı atacaktır”

AK Parti Afyonkarahisar il Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da "Ben Sinanpaşa'da bu kadar büyük bir coğrafyada birlik ve beraberlik içinde bir arada olmanız gerçekten bizi Afyonkarahisar'da ve Türkiye genelinde de memnun ediyor. İl Genel Meclis Başkanımızın da bahsettiği gibi kuruluşundan bugüne hiçbir zaman AK Partimizin bayrağını oradan indirmemiş ve hiçbir zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini esirgememiş olan siz değerli dava arkadaşlarımız olduğu müddetçe 2023 yolunda hep birlikte yine Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanlığı makamına oturtacağız. Bu kolay bir yol olmayacak. Mutlaka zorluklar yaşanacaktır ama 2023'te onların kaybedecekleri hiçbir şey olmadığı için ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerdir. Her türlü iftirayı atacaklar, her türlü oyun oynayacaklar, bizler de 2023 yılında eski ve yeni demeden kırgınlıkları dargınlıkları bırakarak inşallah gayret içerisinde çalışmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Yeni ekonomi modelinin meyvelerini birkaç ay içerisinde alacağız”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir konuşma yaptı. Yurdunuseven, "Geçen hafta Cumhurbaşkanımızla kahvaltıda bir araya geldik. Öncelikle onun selamını sizlere iletmek istiyorum. Burada Cumhurbaşkanımız şunu söyledi; Öncelikle neler yapıyoruz gidin ilçelerimizde köylerimizde beldelerimizde bunları anlatın dedi. Biliyorsunuz geçmişte 27 Nisan e-muhtırası, parti kapatma davaları ve akabinde 17/25 Aralık operasyonları yapıldı. Bize yargı üzerinden darbe yapmaya çalıştılar ama başaramadılar. 15 Temmuz'da FETÖ üzerinden askeri darbe yapmaya çalıştılar elhamdülillah bunda Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve feraseti ile başarılı olamadılar. Sonra 2017 ve 2018'de ekonomik terör üzerinden darbe yapmaya kalktılar. Cumhurbaşkanımız dedi ki artık TL'ye güvenin. Altınınızı dövizinizi bozdurun Türk lirasına dönün dedi. Özellikle de son iki üç aydır bunu ifade etti. 20 Aralık akşamına kadar bunu söyledi. 20 Aralık akşamı ekranların karşısına geçen Cumhurbaşkanımız yıllardır verdiği güveni tekrar ederek dedi ki ‘ben vatandaşımı dövize karşı mağdur etmeyeceğim, bu ekonomik terörü bitireceğim’ dedi. Döviz sabaha kadar eridi. Bugün yeni bir ekonomik modele geçiyoruz. Bu model üretim üzerinden büyüme modelidir. Cumhurbaşkanımız üretim konusunda defalarca çağrı yaptı ve hala yapıyor. Gerekirse kredi verilip bu desteklenecek. Bunun meyvelerini birkaç ay içerisinde göreceğiz” şeklinde konuştu.

“Devletimiz milletinin yanındadır”

Yurdunuseven konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Bugün milletimize bedava dağıtılan aşının devletimize maliyeti yaklaşık 65 milyar liradır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız KDV ile ilgili yeni bir çalışma yapıyor. İnşallah bu da vatandaşlarımızın lehine olacaktır. Örnek veriyorum bir SMA hastalığı var bu hastalığın sadece bir doz aşısı yaklaşık 1 milyon Euro'dur ve bunu devletimiz ücretsiz karşılıyor. Rabbim kimseye böyle bir hastalığı vermesin. Ama devlet 15 milyon lirayı vatandaşı için cebinden çıkartıyor ve veriyor. Benim vatandaşım mağdur olmasın sıkıntı yaşamasın diye elinden geleni yapıyor. Bu devletin büyüklüğüdür. Mutlaka eleştirileceksiniz, eksiğimiz varsa bu eleştiri sayesinde düzelteceğiz ama sabah söylediğini akşam kabul etmeyen bir insanla da kıyaslanamayız. Bir musluğun açılışı için şaşaalı bir tören düzenleyenlerle mi, yoksa milyarlarca liralık yatırımlar yapan, vatandaşı hiçbir zorlukta mağdur içmeyen ve geldiği günden bugüne ülkeyi kat ve kat büyüten birine mi inanacaksınız.

“Gezi olaylarında Kazakistan’ın işgali gibi bir işgal hayal ediyorlardı”

Son konuşmayı ise AK parti Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya yaptı. Özkaya konuşmasında şunları söyledi; Bütün dünya önemli bir sıkıntının içerisinden geçiyor. Maalesef biz de bu sıkıntıdan etkileniyoruz. Doğalgaz birinci öncelik evet doğalgaz büyük bir nimet. Kömür fiyatları 50 dolardan 250 dolara gelince kömürden daha ekonomik olduğu bir gerçek. Ancak bunu yurt dışından alıyoruz. Neredeyse yüzde 90'ından fazlasını yurtdışından alıyoruz. İnşallah Karadeniz'deki doğalgazımız geldiğinde tahmin ediyorum ki bu rakam %50’ye inecek. Belki yarın belki bir gün Allah imkan verecek Karadeniz'den daha büyük doğalgaz bulacağız. Hepsini karşılayacağız o zaman çok daha iyi bir noktaya geliriz ama doğalgaza sizde bulunması da otomatik olarak her şeyim bedavaya geleceği anlamına gelmiyor. Kazakistan bakın görüyoruz 3-4 gündür dünyanın en fazla doğalgaz rezervi olan ülkelerinden birisi doğalgaza zam yapıldı diye bir anda ülkeyi karıştırdılar ve değim yerindeyse Rusya işgal etti. Yani efendim işte bunlar demokratik gösteriler, bunlara niye karşılıyorsunuz gezi olayı da olmuş, bir şey mi olmuş insanlar 3-5 ağaçtan orada gösteri yapmış ne var bunda. Bir yerlerde neyin olmak için uğraşıldığını net bir şekilde Kazakistan'da görüyoruz. Evet gezi olaylarında da bu yapılmak isteniyordu. Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle onların hepsinin üstesinden geldik.

“Yavaş yavaş iyi bir noktaya geliyoruz”

Özkaya, “Yaşadığımız bir sıkıntı var ama şunu ifade etmek isterim ki bu millet şu anda bulunduğumuz bu noktada 1922'de çok çetin bir mücadele verdi. Hem de şimdiki ekonomik ve askeri gücümüzün belki binde biri bile yokken ve ona rağmen bütün emperyal güçleri bu ülkeden def etti. Bugün yaşadığımız sıkıntıya baktığımız zaman elbette yavaş yavaş toparlanmaya başladığını görüyoruz daha da iyi noktaya geleceğiz. Bunun bir örneği de TRT payının kaldırılmasıdır. Bu konuda milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmada Cumhurbaşkanımıza il başkanımız bir sunum yaptı ve TRT payı kaldırıldı. Şimdi çiftçilerimizi güneşin enerjisi ile buluşturup enerji giderlerini önemli bir ölçüde düşürmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte inşallah elektrikli traktörümüz de bu sene çiftçilerimizin kullanımına sunulacaktır. Eğer biz tarımda elektrikli traktörü kullanalım müthiş bir devrim olacak” dedi.

“Sen fır dönen bir adamsın, Cumhurbaşkanımız seni niye muhatap alsın”

Özkaya sözlerini, “Bu hafta yerli otomobilimiz Amerika Birleşik Devletleri'nde görücüye çıktı. Bu büyük bir gururdur, büyük bir şereftir ve TOGG ‘nun ceosu gözyaşlarını tutamadı. Baktığınız zaman CHP bununla dalga geçiyor. Bu CHP grubu maalesef hastalıklı bir yapıdır ki dünyada ki iyi olan hiçbir şeyden mutlu olmuyorlar. Hakikaten tedavisiz bir hastalıkları var. Allah sağlık versin, akıl fikir versin. Türkiye gelişiyor ve büyüyor ama onlar mutsuz oluyor. Ülkede sıkıntı olunca mutlu oluyorlar. Ülke iyi gidince mutsuz oluyorlar. Akşam bunların başkanı olan CHP'nin müdürünü izledik. Allah aşkına bu adamdan Cumhurbaşkanı mı olur? sonra diyor ki ‘bana Saray'daki bağlansın’ Allah aşkına sen kimsin? Senin Cumhurbaşkanımız niye muhatap alsın? Sen kim, Cumhurbaşkanımız kim? Davul bile dengi dengine çalar. Sayın Cumhurbaşkanımız senin gibi bir adamı niye muhatap alsın. Sen fır dönen bir adamsın ve her dakika dönüyorsun. Sen niye muhatap alsın. Ulaştırma Bakanımızla Meclis Başkanımız cevabını verdi. Başka arkadaşlarımız da gerekirse bunları cevabını verir” ifadeleri ile noktaladı.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16