Sandıklılı Öğrenciler Klavye Şampiyonasına Damga Vurdu

2016 yılında aramızdan ayrılan, vefatına kadar Ülkemize çoğu rekor olmak üzere 83 Dünya Şampiyonluğu kazandıran

SANDIKLI 16.03.2021, 18:11 16.03.2021, 18:15
Sandıklılı Öğrenciler Klavye Şampiyonasına Damga Vurdu

Sandıklılı Öğrenciler Klavye Şampiyonasına Damga Vurdu

2016 yılında aramızdan ayrılan, vefatına kadar Ülkemize çoğu rekor olmak üzere 83 Dünya Şampiyonluğu kazandıran F Klavyenin Mucidi İhsan YENER Hocamızın adı verilen Ülkemizin en büyük yarışı olan TÜRKİYE İHSAN YENER KLAVYE ŞAMPİYONASI'nın 16’ncısı sonuçlandı. Şampiyonaya, bu yıl 20 İlden, 61 okuldan toplam 187 kişi katılmıştır.


Anadil ve Çok Dilli (16 dil) ayrımıyla 2 yarış türü olarak 15 Şubat – 13 Mart 2021 tarihleri arasında düzenlenen 2021 TÜRKİYE İHSAN YENER KLAVYE ŞAMPİYONASI’NDAKİ kategorilerin şampiyonları aşağıda belirtilmiştir. Yarışlara katılan tüm okul, kurum, öğretmen ve öğrencilerimizi, yarışçılarımızı kutluyoruz.


Anadil Yarışında:

0 – 12 yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Miralay Reşat Bey İlkokulundan Şerife Nisa ERDİN dakikada
net 62 sözcük;
13 – 16 yaş Öğrenciler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya TUNÇOĞLU dakikada net 134 sözcük;

17 – 20 yaş Gençler Kategorisinde İstanbul/Şişli Şampiyon Kursundan Mete ÖZEN dakikada net 112 sözcük;

21 – 99 yaş Deneyimliler Kategorisinde Ankara Danıştay Başkanlığı’ndan Erdi ÇİLLER dakikada net 144 sözcük

Hatasız süratle yazarak kategorilerinin Türkiye Şampiyonu oldular.

Ayrıca Çok Dilli Yarışlarda:

13 – 16 yaş Öğrenciler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulundan Nisan Maya TUNÇOĞLU

16 dili toplam net 56.404 vuruş;

17 – 20 yaş Gençler Kategorisinde İstanbul/Şişli Şampiyon Kursundan Mete ÖZEN
14 dili toplam net 49.002 vuruş;

21 – 99 yaş Deneyimliler Kategorisinde Celal Bayar Üniversitesinden Cengizhan ÖZAL

15 dili toplam net 65.980 vuruş;

Hatasız süratle yazarak kategorilerinin Türkiye Şampiyonu oldular.

Yarış sonuçlarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.
https://www.intersteno.it/site/gare-e-certificazioni/gare-internet/classifiche-gare-nazionali/
https://www.interstenoturk.org/2021-turkiye-ihsan-yener-klavye-sampiyonasi/yaris-sonuclari;
https://www.intersteno.org.tr/sayfa/canli-yaris-sonuclari.html;


Bilgisayarın Türkçeye en uygun F Klavyede on parmakla bakmadan bilimsel kullanılması gerekmektedir. On parmakla kullanım zamanımızdan büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Hedefimiz Ülkemizde herkesin on parmakla bilgisayarı kullanmasını gerçekleştirmektir. İlkokuldaki öğrencilerimize , 1. Sınıfın ikinci yarısından itibaren bu eğitim verilmelidir. Klavye kullanmasını küçüklerin kolay öğrenmesi için yazılımını gerçekleştirdiğiniz Oyunlu F Klavye proğramımızın yakında tanıtımını yapacağız.

2021 Yılı Dünya İnternet Klâvye Şampiyonası kayıtları başlamıştır. Kayıtlar 30 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir. Yarışlar ise
15 Mart 2021’de başlayacak ve 12 Mayıs 2021 tarihinde sona erecektir.

YAŞ KATEGORİLERİYLE EN İYİ 10 DERECELERİ ONUR VE TEŞVİK TABLOSU

ANADİL Yarışı – Küçükler (0 – 12 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Şerife Nisa Erdin

Afyonkarahisar

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

365

3650

11

0.301

3100

310

62

2

Hasan Enes Özkan

Afyonkarahisar

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

309

3095

1

0.032

3045

304

61

3

Miray Kayacan

Afyonkarahisar

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

289

2896

5

0.173

2646

264

53

4

Merve Mutlu

Afyonkarahisar

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

278

2786

6

0.215

2486

248

50

5

Mustafa Durmaz

Afyonkarahisar

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

255

2551

3

0.118

2401

240

48

Toplam Puan:

13.678

Okullar Sıralaması

1,2,3

Sandıklı Miralay Reşatbey İlkokulu

13.678

Toplam Puan

13.678

ANADİL Yarışı - Öğrenciler (13 - 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Nisan Maya Tunçoğlu

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

685

6851

3

0.044

6701

670

134

2

Onur Demirbaş

Afyonkarahisar

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

505

5054

7

0.139

4704

470

94

3

Bağdagül Özkan

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

513

5136

15

0.292

4386

438

88

4

Efe Abdullah Taner

Afyonkarahisar

Ted Afyon Koleji

512

5123

16

0.312

4323

432

87

5

Rümeysa Özen

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

443

4430

5

0.113

4180

418

84

6

Eren AKTAŞ

Afyonkarahisar

Şuhut Kurtuluş İK. Ortaokulu

316

3165

18

0.569

2265

226

45

7

Ozan Keskin

İstanbul

Beylikdüzü Sınav Anadolu Lisesi

310

3108

18

0.579

2208

220

44

8

Enes Öztaş

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

258

2585

10

0.387

2085

208

42

9

Cansu Çakmaklı

İzmir

Bornova Şükrü Seher Ergil ÇPAL Büro Yönetimi Alanı

223

2235

7

0.313

1885

188

38

10

Elif Ezgü

Afyonkarahisar

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

132

1327

5

0.377

1077

107

22

Toplam Puan:

33.814

Okullar Sıralaması

1

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokul

17.352

2

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

5781

3

Ted Afyon Koleji

4323

4

Kurtuluş İK. Ortaokulu

2265

5

Beylikdüzü Sınav Anadolu Lisesi

2208

6

Bornova Şükrü Seher Ergil Çok Programlı Anadolu Lisesi

1885

Toplam Puan

33.814

ANADİL Yarışı - Gençler (17 - 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Mete Özen

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

591

5914

6

0.101

5614

561

112

2

Sinem Deniz

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

499

4993

5

0.100

4743

474

95

3

Eren Yazıcı

İstanbul

Ümraniye Evliya Çelebi Teknik Anadolu Lisesi

509

5091

7

0.137

4741

474

95

4

Emirhan Akkoyun

İstanbul

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

427

4272

3

0.070

4122

412

82

5

Emirhan İnce

İstanbul

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

404

4044

3

0.074

3894

389

78

6

Tayfun Yariz

Ordu

Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

428

4287

16

0.373

3487

348

70

7

Serkan Sezgin

İstanbul

Üsküdar, Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

350

3506

3

0.086

3356

335

67

8

Burak Tahir Ağralı

Ankara

Sincan Ahmet Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

360

3607

6

0.166

3307

330

66

9

İbrahim Madan

Kütahya

Kütahya Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

347

3470

6

0.173

3170

317

63

10

Mustafa Kiraz

Kütahya

Kütahya Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

350

3504

7

0.200

3154

315

63

Toplam Puan:

39.588

Okullar Sıralaması

1

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

8016

2

Kütahya Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6324

3

Şampiyon Kursu Şişli

5614

4

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4743

5

Ümraniye Evliya Çelebi Mesleki ve Anadolu Lisesi

4741

6

Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3487

7

Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3356

8

Sincan Ahmet Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3307

Toplam Puan

39.588

ANADİL Yarışı - Deneyimliler (21 - 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Erdi Çiller

Ankara

Ankara Danıştay Başkanlığı

766

7666

9

0.117

7216

721

144

2

Cengizhan Özal

Manisa

Celal Bayar Üniversitesi

680

6808

5

0.073

6558

655

131

3

İlyas Pamukçu

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi

660

6603

1

0.015

6553

655

131

4

Ali Koç

Gaziantep

Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

653

6538

10

0.153

6038

603

121

5

Ümit Öztürk

Ankara

Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu

632

6328

15

0.237

5578

557

112

6

Zehra Taşkale

İzmir

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi

564

5643

2

0.035

5543

554

111

7

Ümit Şeker

İzmir

Adamar International Ship Supply Co.

626

6265

22

0.351

5165

516

103

8

Alpin Alperen Aşkın

Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

513

5130

12

0.234

4530

453

91

9

Sevil Keskin

İstanbul

İstinye Üniversitesi

390

3906

7

0.179

3556

355

71

10

Faruk Aktaş

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

393

3935

9

0.229

3485

348

70

Toplam Puan:

54,222

Okullar Sıralaması

1

Ankara Danıştay Başkanlığı

7216

2

Menemen Halide Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6558

3

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi

6553

4

Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

6038

5

Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

5578

6

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi

5543

7

Adamar International Ship Supply Co.

5165

8

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

4530

9

İstinye Üniversitesi

3556

10

Şampiyon Kursu Şişli

3485

Toplam Puan

54.222

ÇOKDİLLİ Yarışı - Öğrenciler (13 - 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

1

Nisan Maya Tunçoğlu

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

160

56.404

16

2

Bağdagül Özkan

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

160

47.512

16

3

Efe Abdullah Taner

Afyonkarahisar

Ted Afyon Koleji

160

43.196

16

4

Onur DEMİRBAŞ

Afyonkarahisar

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

150

43.138

15

5

Rümeysa ÖZEN

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

150

37.054

15

6

Enes ÖZTAŞ

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

130

18.870

13

7

Cansu ÇAKMAKLI

İzmir

Bornova Şükrü Seher Ergil Çok Programlı Anadolu Lisesi

30

4.534

3

Toplam Puan:

250.708

Okullar Sıralaması

1

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

159.840

2

Ted Afyon Koleji

43.196

3

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

43.138

4

Bornova Şükrü Seher Ergil Çok Programlı Anadolu Lisesi

4.534

Toplam Puan

250.708

ÇOKDİLLİ Yarışı - Gençler (17 - 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

1

Mete Özen

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

150

49.002

15

2

Sinem Deniz

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

160

39.926

16

3

Yasemin Yeşilkaya

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

150

27.427

15

4

Emirhan Akkoyun

İstanbul

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

140

23.777

14

5

Merve Çağlı

İzmir

Bornova Altay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

140

19.848

14

6

Emirhan İnce

İstanbul

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

150

8.334

15

7

Muhammet Ali Yıldız

İzmir

Bornova Altay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

110

3.688

11

8

Enes Akgün

İzmir

Bornova Altay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

100

3.388

10

Toplam Puan:

175.390

Okullar Sıralaması

1

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

67.353

2

Şampiyon Kursu Şişli

49.002

2

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

32.111

3

Altay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

26.924

Toplam Puan

175.390

ÇOKDİLLİ Yarışı - Deneyimliler (21 - 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

1

Cengizhan Özal

Manisa

Celal Bayar Üniversitesi

160

65.980

16

2

Ali Koç

Gaziantep

Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

160

55.772

16

3

Alpin Alperen Aşkın

Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

150

46.439

15

4

Ümit Şeker

İzmir

Adamar International Ship Supply Co.

150

43.554

15

5

Mehmet Erdoğan

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

150

21.842

15

6

Erdi Çiller

Ankara

Ankara Danıştay Başkanlığı

20

12.862

2

7

Ümit Öztürk

Ankara

Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu

20

8.911

2

8

Mehmethan Vural

İstanbul

İstinye Üniversitesi

60

7.375

6

9

Celal Aşkın

Ankara

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlı

20

6.647

2

10

Mine Kamacı

Kırklareli

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu

70

6.621

7

Toplam Puan:

276.003

Okullar Sıralaması

1

Celal Bayar Üniversitesi

112.419

2

Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

55.772

3

Adamar International Ship Supply Co.

43.554

4

Şampiyon Kursu Şişli

21.842

5

Ankara Danıştay Başkanlığı

12.862

6

Aydınlıkevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

8.911

8

İstinye Üniversitesi

73.75

9

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu

6.621

Toplam Puan

276.003

ANADİL Yarışı - Küçükler (0 - 12 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Şerife Nisa Erdin

Afyonkarahisar

Miralay Reşatbey İlkokulu

365

3650

11

0,301

3100

310

62

2

Hasan Enes Özkan

Afyonkarahisar

Miralay Reşatbey İlkokulu

309

3095

1

0,032

3045

304

61

3

Miray Kayacan

Afyonkarahisar

Miralay Reşatbey İlkokulu

289

2896

5

0,173

2646

264

53

ANADİL Yarışı - Öğrenciler (13 - 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Nisan Maya Tunçoğlu

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

685

6851

3

0.044

6701

670

134

2

Onur Demirbaş

Afyonkarahisar

Şuhut Zafer Anadolu Lisesi

505

5054

7

0.139

4704

470

94

3

Bağdagül ÖZKAN

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

513

5136

15

0.292

4386

438

88

ANADİL Yarışı - Gençler (17 - 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Mete Özen

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

591

5914

6

0.101

5614

561

112

2

Sinem DENİZ

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

499

4993

5

0.100

4743

474

95

3

Eren Yazıcı

İstanbul

Ümraniye Evliya Çelebi Mtal

509

5091

7

0.137

4741

474

95

ANADİL Yarışı - Deneyimliler (21 - 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak. Brüt Vuruş

10'

Brüt Vuruş

10'

Hata

%

Hata Oranı

10'

Net Vuruş

Dak. Net Vuruş

Dak. Net

Sözcük

1

Erdi Çiller

Ankara

Ankara Danıştay Başkanlığı

766

7666

9

0.117

7216

721

144

2

Cengizhan Özal

Manisa

Celal Bayar Üniversitesi

680

6808

5

0.073

6558

655

131

3

İlyas Pamukçu

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi

660

6603

1

0.015

6553

655

131

ÇOKDİLLİ Yarışı - Öğrenciler (13 - 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

Dak. Net

Sözcük

1

Nisan Maya TUNÇOĞLU

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

160

56.404

16

71

2

Bağdagül ÖZKAN

Afyonkarahisar

Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu

160

47.512

16

59

3

Efe Abdullah Taner

Afyonkarahisar

Ted Afyon Koleji

160

43.196

16

54

ÇOKDİLLİ Yarışı - Gençler (17 - 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

Dak. Net

Sözcük

1

Mete Özen

İstanbul, TR

Şampiyon Kursu Şişli

150

49.002

15

65

2

Sinem DENİZ

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

160

39.926

16

50

3

Yasemin YEŞİLKAYA

Afyonkarahisar

Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

150

27.427

15

37

ÇOKDİLLİ Yarışı - Deneyimliler (21 - 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net Vuruş

Toplamı

Dil Sayısı

Dak. Net

Sözcük

1

Cengizhan Özal

Manisa

Celal Bayar Üniversitesi

160

65.980

16

82

2

Ali Koç

Gaziantep

Nizip T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

160

55.772

16

70

3

Alpin Alperen Aşkın

Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

150

46.439

15

62

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57