Sandıklı Ziraat Odası yöneticileri hakkında suç duyurusu

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığının iddialara göre Tarım ve Ormancılı

SANDIKLI 01.04.2020, 17:48 01.04.2020, 22:55
Sandıklı Ziraat Odası yöneticileri hakkında suç duyurusu

Sandıklı Ziraat Odası yöneticileri hakkında suç duyurusu

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığının iddialara göre Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü envanterinde bulunan patates sökme makinesini usulsüz bir kararla satması,Tarım ve Ormancılık Müdürlüğünü harekete geçirdi. İl Müdürlüğü Ziraat Odası hakkında savcılığa suç duyurunda bulundu.

2010 yılında Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğütarafından Afyonkarahisar Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğüne devredilen, buradan da Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı’na kullanım amaçlı verilen otomatik patates söküm makinesinin usulsüz satılması iddiası bir skandalı ortaya çıkardı.

Olay ortaya çıkınca suç duyurusunda bulunuldu

Çiftçilerin mesleki işlerini yapması ve tarımda üretimi arttırması hedefleri doğrultusunda verilen makine iddialara göre herkesten habersiz Sandıklı Ziraat Odası idarecileri tarafından 60 bin liraya Ülker Aydın isimli vatandaşa satıldı. Olayın ortaya çıkması ile birlikte harekete geçen İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü yetkilileri olay ile ilgili Sandıklı Ziraat Odası Başkanlığı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Zimmeti İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğünde ve satışı da yönetmeliğe aykırı

30 Temmuz 2011 yılında çıkan resmi gazetede Ziraat Odaları birliğinin alım satım yönetmeliğine aykırı olduğu, iddialara göre Oda’nın kendi zimmetinde bile olsa önce ihale yönetmeliğine göre hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Makinenin Ziraat Odaları Birliği’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceği İse merak konusu oldu.

Yorumlar (0)
2
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:07
Öğle 13:13
İkindi 15:46
Akşam 18:08
Yatsı 19:29