Cumhurbaşkanı Erdoğan Sandıklı’nın gururu Nisa’yı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F Klavye Türkiye Birincisi

SANDIKLI 07.06.2020, 15:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sandıklı’nın gururu Nisa’yı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F Klavye Türkiye Birincisi Sandıklılı Nisa Maya Tunçoğlu'nu telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonda görüntülü görüştüğü ve heyecanlı olduğunu söyleyen Tunçoğlu'na, "Ben senden daha çok heyecanlandım." karşılığını verdi.

Nisa Maya Tunçoğlu'nun İngilizce öğretmeni annesine, Nisa'nın kendisine çok benzediğini belirten Erdoğan, Nisa ve ailesini en yakın zamanda Ankara'da ağırlamak istediğini kaydetti.

"F KLAVYE BEYNİN İKİ TARAFINI DA ÇALIŞTIRIYOR"

Tunçoğlu'nun hakim ya da doktor olmak istediğini söylemesi üzerine Başkan Erdoğan, "Hakim veya doktor çok farklı alanlar, bir tarafta sayısal bir tarafta sözel." dedi. F klavyenin beynin iki tarafını da çalıştırdığını söyleyen anne Tunçoğlu, Nisa'nın sayısal ve sözelinin iyi olduğunu söyledi.

"ALLAH'TAN İNGİLİZ SİSTEMİ BİZDE KALKTI"

Başkan Erdoğan, "Allah'tan İngiliz sistemi bizde kalktı da şimdi F klavye bir yerde bizim sistemimiz. Maşallah 10 parmak çalışıyor. İzledim hakikaten muhteşemsin. Maşallah, tebrik ediyorum, tekrar başarılar diliyorum. İnşallah en yakın zamanda sizleri Ankara'da ağırlayacağız." ifadelerini kullandı.

Nisa Maya Tunçoğlu'nun dedesiyle de görüşen Erdoğan, "Maşallah kızınız başarılı, torununuz başarılı. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

Dede Tunçoğlu, yörük olup olmadığını soran Erdoğan'a "Evet Yörük'üz" yanıtını verdi.(Takvim)

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57