Başkan Mustafa Çöl’den Müjdeler Devam Ediyor

Zafer Kalkınma Ajansı’nın başlatmış olduğu Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı

SANDIKLI 02.10.2020, 17:23

Başkan Mustafa Çöl’den Müjdeler Devam Ediyor

Zafer Kalkınma Ajansı’nın başlatmış olduğu Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAGDEP) çerçevesinde, belediyemiz proje ekibimiz tarafından hazırlanan “Hüdai Kaplıcaları Geleneksel Tıp Uygulamaları Merkezi” isimli proje başarılı bulunarak destekleme almaya hak kazanmıştır.

1.431,843,21 TL’lik proje kapsamında Sandıklı Hüdai Kaplıcalarımızda bulunan Kardelen Çamur Banyolarının önce alt yapı çalışmaları yapılacak olup; tuz odası, doktor balıklar, hacamat ve sülük tedavisi gibi farklı sağlık bileşenleri eklenerek “Hüdai Kaplıcaları Geleneksel Tıp Uygulamaları Merkezi” adı altında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacaktır.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Bugün Zafer Kalkınma Ajansı tarafından, Sandıklı Belediyesi olarak hazırladığımız projenin kabul olmasında dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ben ilk olarak bu projenin onaylanmasında emeği geçen Proje Etüt Müdürlüğümüze ve personellerime teşekkür etmek istiyorum.

Bu proje bizim için çok önemliydi. Çünkü bilindiği gibi 2000 yıllık geçmişi bulunan Hüdai Kaplıcalarımızda hamam kültürünün yanı sıra sağlık alanında da bir adım atmak istiyorduk. Sağlık Bakanlığımız ve Sağlık İl Müdürlüğümüz ile beraber yapmış olduğumuz projede artık geleneksel tıp diye tabir ettiğimiz alanlarda bakanlık desteğinde ve denetiminde bu hizmeti kaplıcalarımızda vermiş olacağız.

Bu vesileyle bu projenin en başından beri hazırlanmasında, sunulmasında, takip edilip onay sürecinde çalışan personellerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca projenin bölgede kabulünde emeği geçen çok kıymetli Valimiz Gökmen Çiçek’e de teşekkürü bir borç biliyorum.

Sandıklımıza yaklaşık 1,5 Milyon (Trilyon) liralık hibeyle yapılacak olan projemizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (2)
Eee 11 ay önce
Konu anlaşıldı sanjete suya zam yapılacak,
Vatandaş 11 ay önce
Alıştık biz artık müjde ve Sandıklımiza hayırlı olsun kelimelerine
16
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57