BAKAN EROĞLU, “AFYONKARAHİSAR’A 13 YILDA 10,6 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

Bir dizi açılış ve temel atma programlarına katılmak için ilimize gelen

SANDIKLI 13.05.2015, 19:04 13.05.2015, 19:06
838
BAKAN EROĞLU, “AFYONKARAHİSAR’A 13 YILDA 10,6 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

 BAKAN EROĞLU, “AFYONKARAHİSAR’A 13 YILDA 10,6 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

 

Bir dizi açılış ve temel atma programlarına katılmak için ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sandıklı ilçesinde seçim bürosu açılışı yaparak halka hitap etti. Eroğlu, “Afyonkarahisar’ımıza son 13 yılda 10,6 Milyar TL yatırım yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına destek vermek için Emirdağ, Bolvadin, Şuhut ve Sandıklı ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada düzenlenen mitinde konuştu. Bakan Eroğlu beraberinde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Milletvekili adayları Akif Özkaldı, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı, Halil Ürün ve Fatih Beder, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel ile birlikte katıldı.

 

O PARA SİZİN CEBİNİZDEN ÇIKTI

Bakan Veysel Eroğlu vatandaşlara seslendiği konuşmasında AK Parti iktidarı öncesinde Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeleri değindi. Bakan Eroğlu, “Bu seçim basit bir seçim değil. Eski Türkiye’ye dönmek isteyenlerin tekrar faiz lobisini isteyenler var. 60 milyar TL parayı tekrar bütçeden alacaklar hortumlayacaklar. Bankalar batacak. Bizden önce 22 banka batmıştı. Peki, o batan 22 bankanın vatandaşa olan devlete garanti ettiği 50 milyar doları kim ödedi. Siz ödediniz. Aslında o para Sizin cebinizden çıktı. Keşke o para bende olsaydı bütün Türkiye’deki sulamaları şimdi bitirirdim” diye konuştu.

 

İSKİ’NİN KOKUSU BÜTÜN AVRUPA’YA YAYILMIŞTI

“Düzlükteki muazzam bir kurum olan SSK’yı batırdı, iflas ettirdi” diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Bakan Veysel Eroğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Sizlere eski Türkiye’den bahsetmek istiyorum. Çünkü eski Türkiye’yi en bilen kişilerden biriside benim.  Neden? Biz onlardan o zihniyetten. İSKİ’yi devraldık. İSKİ’nin eski hali bataklıktı.  Haliç’in çamuru gibiydi. Afyon’daki kokarçay gibiydi. İSKİ’nin kokusu bütün Avrupa’ya yayılmıştı. Neden? Çünkü hizmet anlayışında değil, hortumlama anlayışında bir zihniyet vardı. Biz geldik su yoktu, çöp dağları, Haliç’in kokusundan geçilmiyordu. Hava kirliliğinden bütün basın, medya ve gazeteler gaz maskesi dağıtıyorlardı. 2,5 milyar dolar borcu vardı. Bu borçları ödedik ve sırf İSKİ’de biz 600 tane tesis açtık. Şuanda 2071 yılına kadar İstanbul gibi Avrupa’da birçok devletten daha çok nüfusa sahip bir kentin suyu var.”

 

BİZDE MİLLET AŞKI VAR

“Bizde millete hizmet aşkı var” diyerek konuşmasını sürdüren Bakan Eroğlu, “Ben İSKİ Genel Müdürüydüm batmış, iflas etmiş, çek karnesi verilmeyen bir İSKİ’yi teslim aldım ve şuanda dünyanın en saygın, en itibarlı kurumudur. Peki, aynı dönemde SSK’nın başında kim vardı? O da düzlükteki muazzam bir kurum olan SSK’yı batırdı, iflas ettirdi. Şimdi onlara iki tane koyun verseniz emin olun şu Sandıklı’nın Kuma Dağlarında koyunları kaybederler. Çünkü bizde millet aşkı var, hizmet aşkı var, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma aşkı var. Yani bizim anlayışımızda bu var. Biz milletten aldığımızı emanet olarak telakki ediyoruz. Emanete ihanet etmekte en büyük ziyandır, en büyük günahtır.”

 

PARAMIZI PUL YAPMIŞLARDI

Yapılan yatırımlar ile Afyonkarahisar’ın çehresinin değiştiğini belirten Bakan Eroğlu, Türkiye ve Afyonkarahisar’da yapılanları şöyle anlattı: “Afyonkarahisar’ın çehresi çok değişti bunu dışarıdan gelenler çok daha iyi görüyor. Allah’ın izni ile bunu muhteşem yapacağız.2004 yılı öncesinde yatırımın devam ediyor gibi gösterilmesi için eski para ile 1 milyon ile devam ediyordu. Göletler içmesuyu, sulama suyu gibi tesisleri bu ödeneklerle devam ediyordu. Paramızı pul yaptılar. Hükümetimiz bunu değiştirmek için çok gayret etti başta Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan. İstanbul’da Erdoğan’dan önce sokaklarda çöp dağları vardı. Hatta çöp dağları patladı Ümraniye’de 38 vatandaşımız öldü. Literatüre vahşi çöp depolama yeri Türkiye diye geçti utandık. Şimdi konuşanların biz o dönemden sizin cemaziyelevvelinizibiliriz. ”

 

SAĞLIKTA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAPTIK

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’de ekonomik alanda da büyük dönüşüm sağlandığını kaydeden Bakan Eroğlu, “Enflasyon canavarı vardı.  2001’deki enflasyon canavarı yüzde 68’di. Faizler vardı.  Devlet hazine garantili borçlanmayı aylık yüzde 63’le yapıyordu. Bütün vergilerin yüzde 86’sı faiz lobisine gidiyordu. Daha önce bu bankalar neden zarar ediyordu hayali şirketler kuruluyordu paraları alıp onu zarar hanesine yazıp hortumluyorlardı. Allah’a şükür biz hortumları kese kese geldik. Faiz lobisinin hortumlarını kestik mi kestik, IMF’ye olan 23,5 milyar dolar borcu ödedik mi ödedik. Ayrıca ilaç lobisinin hortumu vardı, şimdi konuşanlara geçmişte şunu sormalı senin döneminde bir antibiyotik kaçtı şimdi kaç lira.  Sağlıkta nasıl büyük bir hamle yaptığımızı görüyorsunuz eskiden şu hastane, bu hastane vardı. İSKİ’ye giderken Okmeydanı SSK’nın önünde kilometrelerce kuyruk, ne kuyruğu sıra numarası almak isteyenleri. Ama şimdi Allah’a şükür 5 yıldızlı hastaneler var” dedi.

 

BÖLÜNMÜŞ YOLLARLA DESTAN YAZDIK

AK Parti iktidarı öncesinde Merkez Bankasında dövizin sıfırlandığını ama şimdi 140 milyar dolar döviz olduğunu hatırlatan Bakan Eroğlu, “Dünyanın en büyük yirmi ekonomisinin oluşturduğu G20’ Türkiye dönem başkanlığı yapacak. Bunun dışında borçları ödedik mi, hortumları kestik mi, Merkez Bankası dövizle doldu mu? Artık havayollarını halkın yolları yaptık. Dünyanın en büyük havaalanını inşa ediyoruz. Zafer Bölgesel Havalimanını inşa ettik mi, ettik. Bütün yollar bölünmüş yol haline geldi. Ayonkarahisar’da 500 kilometre bölünmüş yol ile destan yazdık. Bu kardeşinizde çok büyük hizmetler imza attı.  76 şehre su götürüldü. Afyonkarahisar’da yer altı suyunda arsenik problemi var Afyon’un belli noktalarına arıtma tesisi kurduk Afyon memba suyu kalitesinde su içecek. En az çiftçinin cebine yaklaşık 1 milyar TL para girecek. İşte vatandaşa hizmet bu. Bunun için gölet ve barajları yapmaya devam ediyoruz. Çünkü su medeniyettir. Ormanlar yakınındaki vatandaşlarımıza bir takım gelir getirici, insanı yaşat ki millet yaşasın. Farkımız bu. Onlar konuşur biz yaparız. Farkımız bu. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (2)
AHMET 5 yıl önce
i̇lçeye bakan geli̇yor meydanda 300,400 ki̇şi̇ anca var.bu bi̇r bi̇ti̇şi̇n tükenmi̇şli̇ği̇n ayak ssleri̇ deği̇lmi̇?
sandıklı akp 5 yıl önce
ahmet saylık ve yönetimi ne kadar çok insan toplamışsınız ne kadar çok çalışmışsınız ahmet saylık memnunmusun vicdanen halk seni istemiyor kimse senden memnun degil daha neyin peşindesin partiye zarar veriyorsun
açık
banner603
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Nisan 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:25
Öğle 13:05
İkindi 16:42
Akşam 19:35
Yatsı 20:55