“Sağlık Okuryazarlığı” anlatıldı

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı

SAĞLIK 30.07.2019, 17:11
“Sağlık Okuryazarlığı” anlatıldı

“Sağlık Okuryazarlığı” anlatıldı

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerdeki Yaz Kur’an Kurslarına devam eden 7-12 yaş grubu çocuklara “Sağlık Okuryazarlığı” anlatıldı.

Özellikle bu yaş dilimindeki çocuklarda Sağlık Okuryazarlığının artırılması hedefiyle “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren etkinlikler düzenlendi.

Etkinliklerde Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim Karadağ ve Sağlığın Geliştirilmesi Birimi çalışanları tarafından “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularında eğitimler verildi. Ayrıca çocuklara Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı broşürler, Sağlık Çocuk Dergileri ve Sağlığım İçin isimli kitapçıklar dağıtıldı.

Ağustos ayının ilk haftasını da kapsayacak şekilde devam edecek faaliyetlerin yanı sıra yapılan ve yapılacak etkinliklerin kamuoyuna duyurulması ve konuyla ilgili temel mesajların halka ulaştırılması amacıyla kurumsal sosyal medya hesaplarından #SağlıklıNesiller etiketi ile paylaşımlar yapılarak farkındalığın artırılması da planlanıyor.

Yorumlar (0)
5
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06