Dünya Hepatit Günü

Sağlık Müdürlüğü tarafından, 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü dolayısıyla Afyonkarahisar

SAĞLIK 29.07.2019, 15:39
Dünya Hepatit Günü

Dünya Hepatit Günü

Sağlık Müdürlüğü tarafından, 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen programda "Hepatit Hastalığı" hakkında bilgi verildi.

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Duran'ın da hazır bulunduğu programa, merkez ve ilçe hastanelerinde görevli doktorlar, aile hekimleri, hemşireler ve diğer yardımcı sağlık personeli yoğun bir katılım gösterdi.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz'ın konuşmasıyla başladı. Hepatitle mücadelenin önemli olduğunu, bunda da en önemli katkının “farkındalık” sağlamakla oluşacağını belirten Sağlık Müdürü Korkmaz, toplantının da bu amaca yönelik olduğunu vurgulayarak katılımları sebebiyle herkese teşekkür etti.

Daha sonra Uzm. Dr. Derya Korkmaz, “Viral Hepatitlerde Epidemiyoloji ve Klinik” başlıklı bir sunum yaptı. Sunumunda hepatit bulaşma riski olan insan gruplarını belirten Uzm. Dr. Korkmaz, düzenli aşılamanın önemine vurgu yaptı.

Programda son olarak Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı derneğin Viral Hepatit Çalışma Grubu Başkanı, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinde İnfeksiyon Hastalık ve Klinik Mikrobiyoloji AD Başkanı Prof. Dr. Neşe Demirtürk, “Viral Hepatitlerde Tedavi ve Korunma” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Hastalığın tedavi süreçleri ve takibi hakkında geniş bilgiler veren Prof. Dr. Demirtürk’ün sunumu sonrası program, soru cevap kısmıyla sona erdi.

Programa katkıları sebebiyle de Prof. Dr. Neşe Demirtürk ve Uzm. Dr. Derya Korkmaz'a, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat tarafından birer "Teşekkür Belgesi" takdim edildi.

Yorumlar (0)
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39