Dr.Korkmaz sağlık kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşlara

SAĞLIK 05.11.2019, 11:15
Dr.Korkmaz sağlık kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor

Dr.Korkmaz sağlık kurumlarına ziyaretlerini sürdürüyor

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda İscehisar ilçesini ziyaret eden Sağlık Müdürü Korkmaz, burada inşaatı devam eden hastane hakkında yetkililerden bilgi aldı. 30 yataklı, bodrum ve zemin katlara ilave olarak 4 kat olacak şekilde planlanan yeni hastanede hemodiyaliz ünitesi, CPR-acil müdahale ünitesi, 2 adet kadın doğum ünitesi, diş polikliniği, çocuk sağlığı polikliniği, genel cerrahi polikliniği, 2 tane ameliyathane, yoğun bakım ünitesinin de bulunacağını belirten Sağlık Müdürü Korkmaz, kaba inşaatta sona doğru gelindiğini, kabasının bitmesiyle birlikte en kısa sürede de iç tefrişatına başlanacağını belirtti.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, İscehisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlker Ahmet Çınar'ın da eşlik ettiği İscehisar ziyaretinde, Aile Sağlığı Merkezleri ile mevcut devlet hastanesine de uğrayan Sağlık Müdürü Korkmaz, buralarda da doktor ve diğer sağlık personeli ile görüşerek istişarede bulundu.

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz'ın diğer durağı ise Afyonkarahisar Devlet Hastanesi oldu. Burada, geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Uyku Ünitesini ziyaret ederek Başhekim Opr. Dr. Mehmet Duran'dan bilgi aldı. Uyku Ünitesine uyku sorunu ve uyku ile alakalı farklı sorunları olanların başvurabileceğini söyleyen Sağlık Müdürü Korkmaz, burada hastanın uyku ile ilgili kaydedilebilir tüm verilerinin bilgisayara işlenip analiz edildiğini, ev ortamı hassasiyetinde oluşturulan özel bir odada hasta uyurken gece boyu takip edildiğini vurgulayarak uyku ile problemi olanların Uyku Ünitesinden randevu almasını tavsiye etti.

Devlet Hastanesi ziyaretinde, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Sedat Yunusoğlu da hazır bulundular.

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06