Afyon’da Aşılama Başladı: İlk Aşı Sağlık Müdürü Korkmaz'a

2021 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir

SAĞLIK 14.01.2021, 16:31
Afyon’da Aşılama Başladı: İlk Aşı Sağlık Müdürü Korkmaz'a

Afyon’da Aşılama Başladı: İlk Aşı Sağlık Müdürü Korkmaz'a

2021 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de başladı.

Aşıların Türkiye'ye gelmesinin ardından ilk olarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyelerinin aşılaması ile başlayan aşı çalışmalarının ilimizdeki programında ilk olarak Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz aşılandı.

Herkesin 2021 Mart'ından önceki normal hayatını özlediğini ve istediğini belirten Sağlık Müdürü Korkmaz, "Bunun yolu da bu aşıdan geçiyor. Aşı, bizi hastalıktan koruyacak ve normal hayatımıza geri dönmemize katkı sağlayacak." dedi.

Aşılama işlemleri, ilk önce devlet ve özel sektör sağlık çalışanlarına ve huzurevlerinde kalanlara, sonraki aşamada ise Aile Hekimlikleri tarafından 65 yaş üstüne randevu usulüyle yapılacağını belirten Sağlık Müdürü Korkmaz aşıda tedirgin olacak bir şey olmadığının altını çizerek "Sağlık Bakanlığımızın organizasyonu ile kurulan Bilim Kurulu Üyelerimiz aşının güvenilir olduğunu defalarca söylediler. Aşının güvenli olduğunu, güvenlik yönünden herhangi bir sıkıntısı olmadığını, korumasının, etkinliğinin yüksek olduğu konusunda uzmanlarımız hemfikir. Vatandaşlarımızdan ricamız, hastalığa karşı verdiğimiz bu savaşta, aşı gibi bir gücü kullanmaktan çekinmesinler, randevu tarihleri geldiği zaman ilgili sağlık kurumuna giderek aşılarını olsunlar. Hastalığı yenmenin yolu aşıdan geçiyor çünkü." dedi.

Aşılama programında ilk doz aşıların vurulmasından ardından 28 gün sonra da 2. dozu vurulacak. Aşılama çalışmaları sağlıkçılar ve 65 yaş üstü vatandaşlara tamamlandıktan sonra da aşı olmak isteyen diğer vatandaşlara vurulacak.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37