Afyon Devlet Hastanesi, bölgenin en kapsamlı hastanesi

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde günde 4 bn hastaya hizmet veren görüntüleme merkez hayırsever

SAĞLIK 08.03.2021, 17:24
Afyon Devlet Hastanesi, bölgenin en kapsamlı hastanesi

Afyon Devlet Hastanesi, bölgenin en kapsamlı hastanesi

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde günde 4 bn hastaya hizmet veren görüntüleme merkez hayırsever işadamlarının desteği le özel hastane konforunda bir ortama kavuştu. Başhekim Mehmet Duran, bölgenin en kapsamlı modern bir hastanesi olduklarını kaydetti.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran, bölgenin en büyük ve en modern hastanesi olduklarına dikkat çekerek özellikle görüntüleme merkezinin hayırseverlerin desteğiyle yenilendiğini ve günlük 3-4 bn hastaya hizmet verdiklerini aktardı. Duran, “Afyonkarahisar Devlet Hastanesi olarak ilimizin ve bölgenin en büyük 880 yataklı yoğun bakım, acil servis ve görüntüleme merkez anlamında en kapsamlı modern hastanesiyiz. Gerek personel sayısı, gerekse günlük tanı ve tedavisini yaptığımız hasta sayısı anlamında da mevcut hastaneler arasında A2 rolünde br hastaneyiz. Görüntüleme merkezinde şuanda ultrasonundan MR’ına, taş kırmasına kadar tüm cihazlarımız mevut olup 7 gün 24 saat esaslı bu merkezimiz çalışmaktadır” diye konuştu.

“Görüntüleme merkez günlük 4 bin hastaya hizmet veriyor”

Görüntüleme merkezinin tüm hastaların tercih ettiği br merkez haline geldiğini kaydeden Duran, “Bizim diğer birçok hastaneden farklı olarak aynı anda çalışan 2 tomograf chazımız, 2 MR chazımız olduğu çn özellikle bu k görüntüleme alanında herhangi bir randevu sistemimiz olmadığından dolayı tercih edilen bir görüntüleme merkez konumundayız. Bu görüntüleme merkezindeki cihazlarımızdan bir tanesi bizim Acil Servis içerisinde yerleşmiş durumda. Bu hastalar ayaktan gelen hastalara hiç karışmadan hiç beklemeden acildeki hastalarımıza hizmet vererek hızlı bir şekilde flmlerinin çekilmesi sağlanıyor. Acil servise gelen hastalarında tomograf raporları yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde raporlanabilmekte. Şu an itibariyle pandemi dolayısıyla hasta sayısında br değişiklik olmakla beraber 3-4 bin civarında bir hastaya hizmet vermekteyiz. Görüntüleme merkezimizin geçen birkaç aylık süre içerisinde yeniden hayırsever tarafından revize edilmesiyle hastaların daha çok tercih ettiği konforlu bir merkez haline geldi.”dedi.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:35
Güneş 05:26
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:33
Yatsı 22:16