12.11.2020, 12:24

Postaneden Kendime Mektup Attım!

Postaneden Kendime Mektup Attım!

Yanlış okumadınız Postaneye gittim ve adresime bir zarf yazarak postaya verdim. Son zamanlarda adresime gönderilen gazete, mektup yazılı zarflar adrese gelmiyor. Eskiden çok geçte olsa geliyordu ama son zamanlarda hiç gelmiyor. Bende bu durumu öğrenebilmek için kendi ev adresimi yazdığım bir zarfı çarşı postanesinden üç lira verip yolladım. Mektubun gelip gelmeyeceğini denemek istiyordum. Dinardan gönderilen gazetelerden ve Benim kendi adıma Antalya PTT çarşı postanesinden attığım mektup haftalar sonra gelebildi.

Bana postane ile gazete gönderen arkadaşları arıyorum gönderdiklerini söylüyorlar fakat bana gelen bir şey yok. Arkadaşlara attıkları postaneye sormalarını rica ettim biz gönderdik diye cevap vermişler. Antalya postanelerinde soruşturma yaptım. Gelmemiştir, gelseydi dağıtılırdı dediler. Çıldırmak içten değil. Mektup ve gazetelerin dağıtılıp yerine varıp varmadığını öğrenmek için Antalya çarşı postanesinden üzerine ismimi, adresimi yazdığım zarfı 30.10.2020 Cuma günü üç lira ödeyerek postaneye teslim ettim. Elimle attığım üzeri doğru bir şekilde yazılı mektup On üç gün sonra geldi. Bazı dost ve arkadaşlara telefon ettim, caddede gördüklerime sordum, bazıları mektupla haberleşme yapmadıklarını, kimileride caddelerde eskisi gibi dağıtıcı görmediklerinden bahsettiler. Birkaç kişide buna benzer kıymetli evraklarını kargo ile gönderdiklerinden söylediler. Söz kargodan da açılmışken birazda ondan bahsedelim. Gönderdiğiniz eşyanız kargoda kaybolsa, çalınsa veya zarara uğrasa kargo zararı pek kolay karşılamıyor. Vatandaşın Gönderdiği bir kargo kaybolsa veya zarara uğrasa Çok uzun uğraşlar sonunda kişi bu şirketleri şikâyet edeceği bir merci de bulamadığından da şikâyetçiler. İnsan böyle olumsuzluklar başına gelmeyince pek aldırış ettiği yok, fakat PTT ve kargolarda mektuplarınız eşyanız gelmiyor, kayboluyorsa bunların nereye gittiğini, neden gelmediğini, birde kıymetli eşyanızın kargoda kaybolduğu başınıza geldiğinde eteğiniz tutuşuyor. Çırpınıyorsunuz ama nafile araştırmalar sonunda ispat edebilirseniz ne ala edemezseniz eşya bedelini de artık unutun. İnternette kargolardan şikâyet konularını okuyun yüzlerce vatandaş kargoda kaybolan, bedeli ödenmeyen, kırılan veyahut adreslerine gelmeyen eşyalardan şikâyetçi olduklarını göreceksiniz. İki yüz metredeki PTT den evime mektup zarfı iki hafta geçtikten sonra gelebildi. İnanmayanlar lütfen denesinler.

Özellikle büyük şehirlerde postane önlerinde yığılmalar oluyor, hatta bazılarında sabahın erken saatlerinde kuyruklar oluştuğunu görmüşsünüzdür. Adamlar kendi asli görevlerini bırakıp su, elektrik gibi tahsilâtları yapıyor, döviz alıp satıyor, başka kurumların memur, işçi maaşların ödemesini yapıyor fakat asli görevi postaya verilenleri dağıtmıyor veya ihmal ediyor. Eski yıllarda PTT dağıtıcısı resmi elbisesiyle omuzun da çantası elinde dağıtılmaya hazır mektup, gazete, resmi evrak sabahtan çıkar cadde, sokak dolaşarak bu gönderileri evlere ve iş yerlerine dağıtırlardı. Bu PTT memurlarını son zamanlarda artık hiç göremez olduk. Peki, postanelerin vatandaşlardan parasını da alarak kabul ettiği mektup zarfları, gazete, dergi ve benzerleri dağıtılmıyorsa nerelere gidiyor. Antalya’daki çarşı PTT müdiresine durumu anlattım bana iki telefon numarası verdi buraları aramamı söyledi, numaraları iki üç gün günde 8.10 sefer aradım ama açan olmadı. İnanmayanlar deneyebilirler. Her Allahın günü ülke genelinde işlerin yolunda gittiğinden, ekonomide Ülkenin uçtuğundan bahsedilir, ama daha küçücük bir zarfı, gazeteyi, bir evrakı şehirlerarasında bile gönderemiyoruz. İnanmayan PTT kanalıyla adresine mektup yollasın. Ya çok geç gelir veya hiç gelmez.

SAYGILARIMLA

05326675701

Yorumlar (0)
3
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:19
Güneş 07:46
Öğle 12:50
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06