Tarihi Kentler Birliği Üyeleri İscehisar'a Hayran Kaldı

İscehisar Belediyesi ve Çekül Akademi işbirliğinde düzenlenen teknik gezi kapsamında i

İSCEHİSAR 24.06.2022, 17:05
Tarihi Kentler Birliği Üyeleri İscehisar'a Hayran Kaldı

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri İscehisar'a Hayran Kaldı

İscehisar Belediyesi ve Çekül Akademi işbirliğinde düzenlenen teknik gezi kapsamında ilçeye gelen Tarihi Kentler Birliğine üye belediyelerden mimar, mühendis, arkeolog ve şehir plancılarından oluşan grup ilçemize hayran kaldılar.

Konuklarıyla yemekte bir araya gelen İscehisar Belediye Başkanı Ahmet ŞAHİN,“Değerli misafirlerimiz ilçemize hoş geldiniz, sizleri İscehisarımız’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Dünya mermer başkenti İscehisar’ımızdan çıkarılan mermerler geçmiş dönemlerde ve günümüzde önemli yapılarda tercih edilmiştir. İlçe olarak tarihi ve doğal dokumuzun yanı sıra mermer ihracatı ile ülke ekonomisine büyük katma değer sağlıyoruz diyerek konuklarına ilçemiz hakkında bilgiler verdi.

Başkan Şahin daha sonra konuklarına günün anısına ilçemize özgü hediyeler verdi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Levent Zeybek, mimarlar, şehir plancıları, arkeologlar ve sanat tarihçilerinden oluşan gruba ilçemizin önde gelen tarihi alanlarından olan koca köprü, bacakale mermer ocakları, Seydiler Peri Bacaları ve Kırkinleri gezdirerek buralar hakkında bilgiler verdi.

Gezi sonrası ilçeye hayran kalan grup üyeleri, misafirperverliklerinin yanı sıra bizlere tarihi doku ve güzellikleri görme imkanı sağlayan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz dediler.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak 04:27
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:06
Yatsı 21:33