Geleceğe Miras Fidanlar Toprakla Buluştu

“Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla başlatılan Millî Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim

İSCEHİSAR 11.11.2021, 17:43
Geleceğe Miras Fidanlar Toprakla Buluştu

Geleceğe Miras Fidanlar Toprakla Buluştu

“Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla başlatılan Millî Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Etkinliği kapsamında, tüm Türkiye'de 252 Milyon fidan toprakla buluşuyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her yıl 11 Kasım gününün "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağını duyurması, “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasına öncülük etmesiyle bugün İscehisar İlçemiz Karamehmet Devlet Hastanesi bahçesinde yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Belediye Başkanı Ahmet Şahin; “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz diye emreden dinin mensuplarıyız. Geleceğe daha güzel bir dünya bırakmak adına düzenlenen bu etkinlikte emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız, Tarım ve Orman Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Daha yeşil bir İscehisar için Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğünden temin edeceğimiz 5000 adet fidanı pazartesi günü vatandaşlarımıza da dağıtacağız.” dedi.

Kampanya kapsamında ilçemizde düzenlenen programa; İlçe Kaymakamımız Uğur Kapar, Belediye Başkanı Ahmet Şahin ve ilçe protokolü katıldı.

Yorumlar (0)
banner659
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:51
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06