Vali Tutulmaz Şuhut İlçesinde İncelemelerde Bulundu

İLÇELER 03.10.2019, 19:08
Vali Tutulmaz Şuhut İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Tutulmaz Şuhut İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Şuhut ilçesinde bazı temaslarda ve incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, firma ziyareti ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdi.

Vali Tutulmaz ziyaretleri kapsamında sırasıyla Afyonkarahisar’ın meşhur coğrafi işaret tescilli sucuğunun işlendiği ve Danet Et ve Et Ürünleri Entegre tesisi, engelli bireylerin sosyal yaşama kazandırılmaya çalışıldığı Özel Aler Yaşam Engelli Bakım Merkezi ve Şuhut Keşkek Evi yapılması planlanan arsayı inceleyerek bilgiler aldı.

Sucuğun Yapım Aşamalarını İnceledi

Vali Mustafa Tutulmaz Şuhut ilçesi ziyaretleri kapsamında ilk olarak ilçenin köklü firmalarından DANET Et ve Et Ürünleri Entegre tesislerini ziyaret ederek firma yetkililerinden tesisin işleyişi ve üretim aşamaları hakkında bilgiler aldı. Vali Tutulmaz sucuğun ve salamın yapım aşamaları, sucuk dolumu, paketleme işlemleri, paketli kavurma hazırlanışı ve tesisteki diğer işler hakkında ayrıntılı bilgiler alarak, işlemleri tek tek inceledi.

Engelliler Sosyal Yaşama Alıştırılıyor

Daha sonra Şuhut ilçesinde hizmet veren Özel Aler Yaşam Engelli Bakım Merkezi’nde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, merkezde kalan engelliler ve diğer çalışmalar hakkında görevlilerden bilgiler aldı. Türkiye’nin farklı bölge ve illerinden merkeze gelen ağır zihinsel engelli bireyler burada doktor ve eğitmenler gözetiminde günlük yaşamlarına devam ediyor. Engellilere yönelik sosyal ve zihinsel becerilerini geliştirecek aktivitelerde yapılıyor.

Keşkek ve Patates Tanıtımı İçin Keşkek Evi

Son olarak Şuhut ilçe merkezinde yapılması planlanan Keşkek Evi'nin inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kaymakam Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Recep Bozkurt'tan bilgiler aldı. Keşkek Evi’nde fasulye yemekleri, haşhaş, kuşburnu, ergen ve bunların marmelatları, Şuhut patates yemekleri ve türevlerinin tanıtımı planlanıyor. Binanın 25 Ağustos 2020 tarihine yetiştirilmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
banner632
banner633
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:15
Öğle 12:47
İkindi 15:41
Akşam 18:09
Yatsı 19:26