“KISIRLAŞTIR, AŞILA, YAŞAT KAMPANYASI”

Dinar Belediyesi sokak hayvanlarının çoğalması ile “kısırlaştır, aşıla, yaşat kampanyası” çerçevesinde başıboş yaşayan

İLÇELER 24.06.2012, 16:24 24.06.2012, 16:25
“KISIRLAŞTIR, AŞILA, YAŞAT KAMPANYASI”
“KISIRLAŞTIR, AŞILA, YAŞAT KAMPANYASI”
Dinar Belediyesi sokak hayvanlarının çoğalması ile “kısırlaştır, aşıla, yaşat kampanyası” çerçevesinde başıboş yaşayan sokak hayvanlarını muayene ediyor.
İstanbul’dan gelen 4 kişilik profesyonel ekip mobil araçlarıyla modern yöntemler kullanarak sokak hayvanlarına aşı ve kısırlaştırma işlemleri yapmaktadır. Ayrıca sahipli köpeklere de kuduz aşısı yapılmaktadır. Hayvan sahipleri itfaiye binası yanında bulunan mobil araca gelerek hayvanlarını aşılatabilirler.
Bilgi almak isteyen vatandaşlarımız ALO 153 no’lu telefonu arayabilirler. İstanbul’da faaliyet yürüten ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığı izinle seyyar mobil araçlarla gezerek il ve ilçelerde kısırlaştırma işlemi yapan Denge Veteriner’lik Hizmetleri ilçemizde de giderek çoğalan sokak hayvanlarına karşı belediyemizin kurduğu bir ekiple ortak çalışma yürütmektedir. Belediye Veteriner Hekimi Oğuz BAŞKAYA konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Kısırlaştırma ve aşılama işlemleri profesyonel bir ekiple yapılmaktadır. Sokaklarda yaşayan başıboş hayvanlar toplanıp muayene edilmektedir.
Sayıları sürekli artan sokak köpeklerinin üremelerini bu çalışma ile kontrol altına almaya çalışacağız” dedi. Belediye Başkanı Saffet ACAR’da, “ Başıboş hayvanları kayıt altına alarak aşı ve kısırlaştırma işlemleri yapıyoruz.İlçemizde sokak hayvanlarının üremelerini kontrol altına almak, bu tür hayvanlardan insanlara geçebilecek hastalıkları önlemek ve bu hayvanlara da sağlıklı yaşama imkanlarını yaratmak en önemli görevlerimizdendir. “ dedi.
Yorumlar (0)
5
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06