CHP heyeti adaylarına destek için Evciler’de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gurup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel

İLÇELER 01.03.2019, 19:24
CHP heyeti adaylarına destek için Evciler’de

CHP heyeti adaylarına destek için Evciler’de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gurup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili AV. Burcu Köksal Evciler ilçesini ziyaret ederek Evciler Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Saim Özer’e destek vererek yerel seçimler için oy istediler.

Evciler ilçesinde gövde gösterisi yapan CHP heyeti Evciler Belediyesini de ziyaret etti.

Sonuna kadar Saim Özer’in arkasında olduklarını belirten CHP Milletvekilleri daha sonra ilçe meydanında halka seslendi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yapacağı bütün işlerde Evciler Belediye Başkanı Saim Özer’in arkasında duracakları, bütün engellemelere rağmen ilçeye en iyi şekilde hizmet edileceğini söyledi. Köksal konuşmasına şu şekilde devam etti, “Evcilerli hemşerilerim onların beka yalanın arkasına düşüp de Üniversitede burs almak için uğraşan kendisine devlet yurdu çıkmadığı için özel yurttalar da kalmak zorunda kalan bin bir perişanlıkla üniversiteyi bitiren bitirdikten sonra iş bulamayan pırıl pırıl çocuklarımızı konuşmayalım mı? Evciler’li hemşerilerim. Bu konuların hepsini beraberce konuşacağız ama önce 31 Mart, 31 Mart önemli çünkü Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm Türkiye’ye derman belediyeciliği getirmek istiyoruz. Evcileri Cumhuriyet Halk Partisi ile buluşturduk bu buluşmayı taşlandırarak devam etmek istiyoruz. Saim başkanımızın sözü sözümüzdür vaadi vaadimizdir sonuna kadar arkasındayız. Bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada elimizden geldiğince gücümüz yettiğince Saim Özer’in Cumhuriyet Halk Partisi olarak arkasındayız. Sözümüz söz. Yolumuz açık olsun yolunuz açık olsun yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olsun.”dedi

CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel ise yaptığı konuşmasında, “CHP Gurup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel konuşmasında şunları söyledi. Özel, “ Evciler’in haramdan ve yalandan korkan alnı açık başı dik mert insanlar hepinize merhaba. Bugün Evciler’e siyasi bir faaliyetten öte abimin mutlu bir gününe şahitlik etmeye dayıma, amcama, abime sahip çıkmaya geldim. Saim Özer benim açımdan her hangi bir siyasetçi değildir. Burada zor bir coğrafyada 1950 den bu yana gelişen seçim serüvenlerine bakıldığında uzun bir aradan sonra 2014 yılında görevi devralmış verdiği sözleri tutmuş kendi ilçesine beldesine kendi vatandaşına seçmenine belediyenin duvarlarını vatandaşla arasına örmemiş kapısını mağdura manzuma derdi tasası olana kapatmamış tüm kısıtlı imkânlara rağmen tüm çekememezliklere rağmen tüm engellemelere rağmen Evcilere hizmet etmiş bir gönül adamının arkasında durmaya geldim. 31 Mart yerel seçimlerinde seçmen 31 Mart’ta 2 tane mesaj verir bir yerele Evciler’de belediye başkanından memnunsan hizmetlerden memnunsan eğer adilse, dürüstse eğer çalışkansa kararını belediye başkanı Saim başkanına destek verecek doğrumu? Gurup başkan vekili Özgür Özel’in sorduğu soruya Halk doğru diye seslendi. “31 Mart’ta verilecek oyun bir de genele mesaj var birilerinin dediği gibi beka sorunu falan değil biraz önce Burcu hanım dediği gibi Türkiye beka sorununu kürdü ile Türk’ü ile lazıyla çerkeziyle boşnağıyla tüm etnik kurumları ile yani bir bütün olarak Tük Milleti olarak alevisiyle sünnisiyle beraber ayrımsız hepimizin dedelerinin mücadelesi ile Kurtuluş Savaşında verdi. Bu süreci ilan ederek taçlandırdı. Onlar korkuya sarılıyorlar bize oy verirsen verirsin vermezsen mahvolursun Türkiye yok olur peki Dünyada ki Türkiye de ki siyasetçilerin aklına gelmiyor mu. Beka sorunu de bana mecbursun de başkasına verirsen mahvolursun de oyları topla. Şimdi şöyle hatırlayalım İsmet Paşa 1946 da çok partili rejime geçmiş bütün yetkiler elindeyken 1950 çok partili rejimin ikinci ama rekabetin gerçek anlamda yaşandığı ilk seçim 14 Mayıs 1950 de seçimi kaybettim en büyük yenilgim ama Demokrasinin en büyük zaferi diyen İsmet Paşa. Bilmiyormuy du İsmet Paşa ben milli mücadele kahramanıyım Atatürk’ün silah arkadaşıyım canımı dişime taktım ölümü göze aldım Lozan’a gittim Türkiye’nin tapu senedini yedi cihana kabul ettirdim. Beni seçmezseniz beka sorunu çıkar İsmet Paşa bunu demedi buna tenezzül etmedi.”Dedi.

Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Saim Özer ise, ilçede bütün engellemelere rağmen görevlerini en iyi şekilde yaptıklarını, içme suyu başta olmak üzere yeni dönemde bir çok projeye imza atacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:18
Güneş 07:45
Öğle 12:50
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:07