24.10.2021, 12:14

Havale Hastanesi

Havale Hastanesi

Dinardaki olumsuzluklara bir isim koymak gerekirse " Sahipsiz kara Kaderli kent" demek doğru olur sanırım. Neresinden tutsan elinde kalıyor, yoklar ve karamsarlıkların yaşandığı bir büyük köy demek yerinde olur. Zaman zaman Millet vekillerin de çıktığı bu yerde ne bakanı var ne de ilgileneni. İşsiz çok iş yeri yok, Dinarlı gençler iş aramaya Dazkırı’ya gitmeye başladılar. Bölge hastanesi olarak hizmete açılmış olan Dinar devlet hastanesinin hastayı tedavi edeceği yerde hastanın Isparta’ya havale olunmaları hasta ve yakınlarını tedirgin etmektedir.

Olmuyor, olmuyor? Vilayetinin en büyük, en güzel bu şehri hak ettiği hizmetleri bir türlü alamıyor. Şu anda Belediye başkanı iktidar partisinden, Bir de Milletvekili çıkardığı halde bir türlü işler yürümüyor. İşsiz gençlerin her geçen gün çoğaldığı, kahvehanelerin dolup taştığı ilçede boş gezen işsiz gençlerle dolu. Üniversite bitiren çocuklar ülkeyi terk edip gitmek için her yolu denemekte, sevdiklerini, en yakınlarını iş bulmak için ayrılığa, hasrete katlanmaktadırlar. İş olmayınca vatandaşın cebinde para da olmuyor, para olmayınca da karnı aç, evine çocuklarının zaruri ihtiyaçlarını alamadıkları için mutsuz, şaşkın, perişan durumda olan insanlar yaşamak istemedikleri için içlerinde intihar ederek hayatlarına son verenler bile var. İş ararken üzüntüden, sıkıntıdan strese girenler hastalananlar ağrısını, açısını dindirmek için hastaneye gittiklerinde Dinar hastanesi çoğunlukla gelen hastayı doktor daha muayene dahi etmeden Isparta devlet hastanesine sevk ediyor. Adam gitse bir türlü gitmese bir türlü ne yapacağını şaşırıyorlar gitmese hastalığı artacağından korkuyor, gitse işsiz adamın cebinde ekmek almaya para yok. Yol parası, orada yapacağı masraflar gitmesine mâni oluyor. Hani Dinar Devlet hastanesi bölge hastanesiydi? Hani bütün doktorlar mevcuttu, tam teşekküllü bölge hastanesi diye hava atıyordunuz? Hastaneye giden hastaların bazıları daha muayene edilmeden bile Isparta Devlet hastanesine SEVK ediliyorlar. Vatandaşlar dertli, konunun aydınlatılmasını istiyorlar. Neden noksan doktorlar eksik olanlar tamamlanmıyor? Bu memleketin bir baş tutanı, sahipleneni yok mu? Vatandaşlar bu konuda çok değişik konular anlatıyorlar bazı hastaların tedavisi yarımken havale edildiklerini, bazıları muayene sırasında ve bazıları da muayene olmadan Isparta hastanesine sevk edildiğini söylüyorlar.

Hasta olan vatandaşlar bu konuda dertli eksik doktor gelse dahi en çok altı ay zor kalıyor daha gelir gelmez Dinar hastanesinden tayinini istiyorlar. Bazı doktorların da kaldığı müddetçe hastalara karşı lakayt davrandıkları, yakından alakadar olmadıklarını en basit konularda Dinar Devlet hastanesinde tedavileri yapılabileceği halde Isparta’ya sevk edildiklerinden yakınıyor vatandaşlar. Yine bazı doktorların burasını basamak olarak kullandıkları, biraz kaldıktan sonra tayinlerini istedikleri, Dinarda yaşayan hasta ve yakınlarını tedirgin etmektedir. Bölge hastanesi olarak lansa edilen bu yerde bazı hastanede kullanılan alet ve edevatlarına noksan olduğu da söylenmektedir. Durumun ilgili makamlar tarafında incelenip vatandaşın lehine bir karar alınması ve Dinar Devlet hastanesinin “HAVALE HASTANESİ” durumundan bir an evvel kurtarılması yerinde olacağı beklenmektedir.

SAYGILLARIMLA. O5326675701

Yorumlar (4)
Mehmet 1 ay önce
Sayin yazar her yonden afyonun en buyuk en guzel sehri Sandiklidir
Ne yazikki Sandikli hastanesinde uzman dokdor cok azdir
Tomografi.Mr gibi seyler yapilmamakda ve Afyon Ozel hastanelerinin en buyuk mudavimleri Sandikli li hastalaridir
Kisacasi Akp doneminde en az hizmet alan Saglik alaninda Sandiklidir
kdr kdr 1 ay önce
sandıklı da bir çok kadrosu olan uzman dr vardır ve olmayanlarda zamanı dolup gidenlerdir. tomoğrafi vardır ve mr cihazı da kurulum aşamasındadır.
Okur 1 ay önce
Sayin yazar ya sehrini tanimiyorsun yada oyle olmasini istiyorsun (Vilayetinin en büyük, en güzel bu şehri hak ettiği hizmetleri bir türlü alamıyor.) Diyosunda yuz olcumu nufusu kac dinarin il yapalim istersen
Salih sert 1 ay önce
Sayın yazar
Ya siz yaşınız itibarı ile yürümekte zorluk çektiğiniz için 10 yıldır dışarıya çıkmadığınız için yada gözünüzde katarakt olduğu için dinardaki değişimleri göremezsiniz. Ki Dinar devlet hastanesinde fizik tedavi uzmanı da göz uzmanıda hizmet vermekte.
Dinar devlet hastanesi Tüm uzmanların olduğu ,MR cihazının olduğu tek ilçe hastanesi durumunda.
banner659
5
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak 06:28
Güneş 07:56
Öğle 12:55
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06