Vali Çiçek Emirdağ Kadın Kültür Market’in Açılışını Yaptı

Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu

EMİRDAĞ 20.03.2021, 03:23
Vali Çiçek Emirdağ Kadın Kültür Market’in Açılışını Yaptı

Vali Çiçek Emirdağ Kadın Kültür Market’in Açılışını Yaptı

Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ve Milletvekilleri Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven Emirdağ Kadın Kültür Evi ile Kadın Kooperatifi Üretim Atölyelerinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Emirdağ Kadın Kooperatifi Ahşap ve Bakliyat Atölyelerinde yöresel ürünleri inceleyen Vali Gökmen Çiçek ile Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven, atölyelerde üretimi yapılan bakliyatlar ile ahşaptan üretilen ürünleri incelediler.

Milletvekili Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven burada yaptıkları konuşmalarında Kadın Kültür Evleri ile ilçelerde yürütülen bu güzel hizmetlerin artarak devam etmesini temenni ederek, emek veren tüm kadınlara teşekkür ettiler.

Kadına En Çok Yatırım Yapan İliz

Kadın Kültür Evleri’nin tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdığına ve örnek teşkil ettiğine değinen Vali Gökmen Çiçek “Emirdağ’da artık kadınlarımız Avrupa’dan gelen misafirlere hikâyeler anlatacak. Kafeteryaları, saunası, yüzme havuzu olan son model muazzam bir yer var. Anlatılamayacak kadar güzel bir yer Kadın Kültür Evimiz. Bu projelerde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten kadınlara en çok yatırım yapan il Afyonkarahisar. Türkiye’de kadına bizim kadar önem veren başka bir il yok. Türkiye’nin en mutlu 2. İline de bu yakışır. Kadın Kültür Evlerimizi ilimizin tüm noktalarında ulaşılabilir hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. El emeği göz nuru birbirinden güzel ve doğal ürünlerin talepleri şimdiden beklenilenin üzerinde. İnşallah el birliğiyle daha güzel işler yapacağız” dedi.

Türkiye’ye Örnek Bir Proje

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ise Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatiflerinin Türkiye’de örnek bir proje olduğunu belirterek: “Sayın Valimizi, ekibini ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam ve Belediye Başkanlarını kutluyorum. 20 kadın kültür evimiz hizmete açıldı. İnşallah sayılarını daha da artıracağız. Ben elimden gelen her desteği vereceğim. Kadını eğitmek, geleceğimizi de kurtaracaktır. İyi bir aile yapısı ve iyi eğitilmiş nesil büyük hedeflere ulaşmak için çok önemli. Bu açıdan bu Kadın Kültür Evleri ve Kooperatiflerimizi önemsiyorum” diye konuştu.

Kadın Kültür Evlerine Sahip Çıkalım

Ziyarette kadınlar, bin bir emekle üretilen birbirinden güzel ve kıymetli yöresel ürünlerden oyma ahşap ürünleri, cam işçiliği dekoratif ürünleri, el işi dokuma kilim ve çeyizlik ürünleri, doğal olarak ürettikleri bakliyatları sergileyerek, üretim aşamaları konusunda bilgiler verdiler. Emekle, sevgiyle üretilen ürünleri inceleyen Vali Çiçek ile Milletvekilleri Eroğlu, Özkaya ve Yurdunuseven kadınlardan daha çok üretmelerini ve Kadın Kültür Evlerine sahip çıkmalarını istediler. Vali Çiçek bu sırada kilim dokuyan kadınlara eşlik ederek hem kilim dokudu hem de dokuma aşamalarına ilişkin bilgiler aldı.

Kadınlarla yapılan sohbetin ardından Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kooperatifleri üretim atölyelerinde kadın emeğiyle hazırlanan ürünlerin satışının yapılacağı Emirdağ Kadın Kültür Market’in açılışı yaptı.

Kadın Kültür Market’in incelenmesiyle ziyaretler sona erdi.

Vali Gökmen Çiçek’e tüm ziyaretlerinde Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Mehmet Keklik, Kaymakam Osman Bilici ve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu eşlik etti.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı