Emirdağ kent ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ilçenin önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğunu belirterek bölge

EMİRDAĞ 14.08.2022, 18:15
Emirdağ kent ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor

Emirdağ kent ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ilçenin önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğunu belirterek bölge ve ülke tarımına ciddi katkılar sunan çiftçilere teşekkür etti.

Kaymakam Bilici, ilçeye bağlı Büyüktuğluk köyünde çiftçilikle uğraşan Adem Mergen’e ait badem bahçesini ziyaret etti. Badem bahçesinde incelemelerde bulunan Kaymakam Bilici, bahçenin kurulum süreci ve genel durumu hakkında Mergen’den bilgiler aldı. Yaklaşık 80 dekar alan üzerine kurulu olan bahdem bahçesinde 5 bin kök badem dikili olup bahçede otomatik modern basınçlı sulama sistemi ile sulandığını kaydeden Mergen, önümüzdeki yıl ürün vermesi beklenen bahçenin, bölgedeki en modern ve teknolojik bahçesi konumunda olduğunu ifade etti.

İlçede alternatif tarım ürünlerinin kazandırılması ve ilçe tarımı açısından önemli katkı sunan Mergen’e teşekkür eden Kaymakam Bilici, ilçenin önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğunu belirterek bölge ve ülke tarımına ciddi katkılar sunan ilçe çiftçilerine teşekkür etti.

Kaymakam Bilici’ye ziyareti esnasında İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Teberci, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku ile kurum personelleri ve Büyüktuğluk Köyü Muhtarı Mustafa Özbahar eşlik etti.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54