Emirdağ'da Zabıta Ekiplerinden Restoran, Lokanta Denetimi

Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren günlük gıda üretim

EMİRDAĞ 30.05.2022, 14:59
Emirdağ'da Zabıta Ekiplerinden Restoran, Lokanta Denetimi

Emirdağ'da Zabıta Ekiplerinden Restoran, Lokanta Denetimi

Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren günlük gıda üretim ve satışı yapan lokanta, restoran, pasta gibi yeme içme iş yerlerini denetledi.

Restoran, market, fırın ve birçok perakende satış yapan iş yerinde denetimler gerçekleştirerek, bu işyerlerinin girişine fiyat listesi asmaları konusunda uyarılarda bulundu. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile ilgili bilgi vererek bu kurallara uyulmaması durumunda gerekli idari para cezasının uygulanacağını belirtti.

Denetimlerin sıkılaşacağını belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “ Restoran, lokanta gibi özellikle perakende satış yapan iş yerlerinin denetimleri, ilgili kanun gereğince zabıta personelimiz tarafından gerçekleştiriyor. Ekiplerimiz, restoran, cafe ve benzeri yerlerin giriş kısmında fiyat tabelaları asmaları ya da satılan ürünün üzerinde fiyat etiketinin olması yönünde uyarılarda bulunuyor. Kanun maddelerine uyulmaması halinde yetkililerce idari para cezası uygulanacağı işletmelere bildiriliyor. Burada amaç, vatandaşın etiket ve tarifeleri görerek, bilerek, karşılaştırarak, bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak, haksız rekabeti önlemek,” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak 03:37
Güneş 05:28
Öğle 13:06
İkindi 17:01
Akşam 20:34
Yatsı 22:17