Emirdağ'da Mezarlık Bilgi Sistemine Geçildi

Vatandaş odaklı belediyecilik hizmetlerinde zamanın şartlarını yakalayan, teknolojinin imkanlarından

EMİRDAĞ 02.08.2022, 21:40
Emirdağ'da Mezarlık Bilgi Sistemine Geçildi

Emirdağ'da Mezarlık Bilgi Sistemine Geçildi

Vatandaş odaklı belediyecilik hizmetlerinde zamanın şartlarını yakalayan, teknolojinin imkanlarından yararlanan ve bilgiye dayalı belediyeciliğe geçişi sağlayan Emirdağ Belediyesi bu bağlamda yeni bir hizmeti daha vatandaşlarla buluşturdu.

Emirdağ Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlık alanlarındaki bilgilerin ortak bir veri tabanında toplanması, mezarlıklara ait sayısal haritaların oluşturulması, verilerin entegre edilerek sorgulama ve analiz edilmesine olanak sağlayan bir sistem olan Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBİS) kuruldu.

Mezarlık Bilgi Sisteminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Koyuncu; " Bu proje sayesinde vatandaşlarımızın mezarlıklarda bulunan yakınlarına ait kabirlerin yerini, fotoğrafını, bilgisayar ekranından görmesi ve istedikleri zaman, mezarın konumunu kolayca görebilmeleri sağlanmıştır. Bu proje ile ziyaretçiler kolayca hizmet alabilecek olup, mezarlıkları ziyaret eden kişilerin, aradıkları mezarı bulması için gereken zaman azalacaktır. Özel günlerde, ziyaretçi çokluğundan yaşanan karışıklık büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.’’ ifadelerini kullanarak bütün amacının Emirdağlı hemşehrilerinin hayatlarını kolaylaştırıp onlara daha iyi hizmet etmek olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak 04:27
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:06
Yatsı 21:33