Başkan Serkan Koyuncu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

EMİRDAĞ 08.07.2022, 20:06
Başkan Serkan Koyuncu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Serkan Koyuncu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında; "Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin oluşma sahneleridir. Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun mutluluk veren haberini gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.

Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça artığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak yaşamalıyız.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu hatırlayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz aziz şehitlerimizin ailelerini, çocuklarını ve kahraman gazilerimizi hatırlayarak, onların yanında olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Emirdağlı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem aziz milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:14
Akşam 18:52
Yatsı 20:09