Başkan Serkan Koyuncu’dan 19 Mayıs Mesajı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

EMİRDAĞ 19.05.2022, 04:04
Başkan Serkan Koyuncu’dan 19 Mayıs Mesajı

Başkan Serkan Koyuncu’dan 19 Mayıs Mesajı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs ulusumuzun yeniden doğuş günüdür diyerek sözlerine başlayan Koyuncu mesajında, “Bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak gayesi milli birlik ve beraberliktir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da başlattığı mücadele milletimizin istiklal mücadelesidir. Atatürk'ün bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlattığı bu mücadele, bütün mazlum milletlerin aydınlık ışığıdır. İstiklal Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin oluşturulmasına, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Ulusal Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16