Özen, “55 Yıllık Marka Afyon-İHL’nin Hedefi Türkiye Birinciliği”

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan ÖZEN

EĞİTİM 16.06.2021, 14:53
Özen, “55 Yıllık Marka Afyon-İHL’nin Hedefi Türkiye Birinciliği”

Özen, “55 Yıllık Marka Afyon-İHL’nin Hedefi Türkiye Birinciliği”

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan ÖZEN İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı makamında ziyaret etti ve konuyla ilgili olarak;

“Genç Seda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma” yarışması 7.Bölge birincisi olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazanan Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Yönetimi ve yarışma Türkiye finalisti öğrencimizle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt ÇINAR ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı makamında ziyaret ettık.. Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN dereceye giren öğrencimizi ve okul idaremizi tebrik ederek plaket ve teşekkür belgesi verdi.

“Salgın sürecinde moral ve motivasyonumuz arttı. Sevinç ve mutluluk yaşadık. Şehrimizin en köklü okullarından 55 yıllık marka Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi yarım aşırı aşan tecrübesi ve birikimleriyle mesleki ve akademik başarısını katlayarak devam ettirmektedir.

Geçen yıl il geneli 4 mesleki yarışmada ( Genç Sada Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma, Genç Muhafızlar Hafızlık, Genç Hatipler Hutbe Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması) 3 birincilik ve 1 ikincilik alan Okulumuz salgın nedeniyle iptal edilen bölge yarışmalarına katılamamış ve dolayısıyla öğrencilerimiz ve bizde bir burukluk oluşmuştu.

Bu yıl salgın nedeniyle sadece “Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma” yarışmasının düzenlenmesi uygun bulunmuştur. Eğitim ve öğretimde disiplinli çalışmanın semeresini bu yıl da öğrencimiz Hafız Sefa ÖZEN’ le hem il hem de bölge birinciliğini elde ederek Türkiye finaline katılmaya hak kazandık.

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan ÖZEN süreçle ilgili olarak;

‘’Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerin mesleki gelişimlerini arttırmak, özgüven duygusunu geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve okula bağlılıklarını desteklemek amacıyla düzenlenen “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasında 81 ilde 1026 öğrenci yarıştı.

Daha sonra 81 il birincisinin katılımıyla 10 Bölge merkezi tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda Türkiye finalistleri belli odu. İlimizi temsil eden Hafız Sefa ÖZEN , 30 Mayıs 2021 tarihinde Karaman’da 7. Bölge birincisi olarak Türkiye Finalisti oldu.

Yeri ve zamanı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan Türkiye “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ‘ yarışmasında disiplinli çalışmamızla ilimizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve İnşallah birinci olacağız.’’dedi

Disiplinli ve planlı çalışmanın önemini vurgulayan ve her zaman öğrencilerini maddi ve manevi olarak desteklediklerini belirten Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan ÖZEN;

“Öğrencilerimizin başarısında emekleri olan başta aileleri olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze ,yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve diyanet görevlilerimize okulum ve şahsım adına şükranlarımı sunar, öğrencimize Türkiye finalinde başarılar dilerim.” Dedi.

Ramazan ÖZEN

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü

Yorumlar (0)
banner659
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:10
Güneş 06:33
Öğle 12:58
İkindi 16:28
Akşam 19:13
Yatsı 20:30